Полку полiтикiв-важковаговикiв на підтримку найрейтинговiшого кандидата в президенти Петра Порошенка прибуває, констатує «Україна молода». Видання пише, що приєднання Юрія Луценка та Миколи Томенка до команди Порошенка є його серйозною політичною перемогою. Обидва ці політики були активними союзниками Юлії Тимошенко. Загалом же об’єднання людей довкола однієї сильної постаті – це нормальний, потрібний сьогодні країні процес. Ситуація дуже складна, і Україні якнайшвидше треба президента, здатного відповідати на нинішні виклики, наголошує експерт газети.
Через 20 днів країна може отримати нового президента і верховного головнокомандувача Збройних сил. Поки ці обов'язки виконує Олександр Турчинов. За всі роки незалежності жодному президенту не доводилося працювати в умовах військової агресії проти України, констатує газета «Сегодня». Нерішучість дій в Криму навчила силовиків і тимчасового головнокомандувача діяти жорстко. На словах Турчинов тепер налаштований рішуче. Чи здатний він на практиці повести за собою армію і ухвалювати швидкі рішення, видання з’ясовувало спільно з політологами, психологами та фізіономістами. Дехто з них вважає, що Турчинов – цивільна людина, тому йому складно ухвалювати військові рішення, особливо у разі загострення ситуації. Інші фахівці вважають, що Турчинов занадто залежний від думки соратників, без яких не буде робити різких рухів. Він командний гравець другого плану і вміє чекати та володіє високою витривалістю. Але є ризик, що Турчинов затягне з рішенням, де потрібно діяти швидко. Він чудово обороняється, але погано атакує. Про це йдеться в статті «На що здатний глава нашої армії».
Примусовий розрив економічних зв'язків Криму з Україною відчувають на собі дедалі більше господарств півострова. Як пише газета «Голос України», у мешканців Криму, котрі найпалкіше виступали за приєднання до Росії та затято підтримували окупантів, починає «у горлі сохнути». Просто раптову «радість» нема чим запити, бо на півострові не уклали договорів на постачання дніпровської води з Північнокримського каналу, і навіть не розрахувалися за минулий сезон. Маємо наслідки: проросійські телеканали повідомляють про дефіцит питної води у степовій частині півострова – до міста Старий Крим її тепер взагалі підвозять автоцистернами, а до нечисленних колодязів городяни займають чергу вже з п'ятої ранку – хто прийшов пізніше, тому дорогоцінної вологи може просто не вистачити. І що спекотніше ставатиме на вулиці, то відчутнішим буде цей дефіцит. Водогони у селах та містах окупованого півострова, може, й не пересохнуть остаточно. Але без такого «допінгу» кримчани втратять дві третини врожаїв зернових та овочів, і повністю – рисівництво.