Доступність посилання

ТОП новини

Франція сподівається, що умови для поставки «Містралів» Росії з’являться


Франція сподівається, що відсутні наразі умови для поставки Росії двох ударних десантних вертольотоносців класу «Містраль» усе-таки з’являться в майбутньому, заявив сьогодні міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс.

У телевізійному виступі він наголосив, що ухвалене сьогодні рішення зупинити поставку першого з цих кораблів, що мала відбутися наступними місяцями, спричинене становищем, яке існує на сьогодні.

А Агентство «Франс-Прес» наводить слова неназваного французького дипломатичного джерела, що поставка наразі зупинена тільки до листопада, коли вона, власне, й мала відбутися.

Тим часом у США рішення Франції зупинити цю поставку привітали як мудре, а в Росії заявили, що воно не стримає реформування і модернізації російських збройних сил.

Раніше сьогодні Франція оголосила, що зупиняє плани передати Росії перший із двох бойових кораблів класу «Містраль» через дії Москви проти України.

«Президент республіки вирішив, що, незважаючи на перспективу припинення вогню (в Україні), яка ще не підтверджена і не втілена, наразі немає умов, за яких Франція могла б надати дозвіл передати перший корабель», – повідомила прес-служба президента Франції Франсуа Олланда.

На засіданні Ради оборони Франції під головуванням президента, на якому ухвалили це рішення, також наголосили, що останні дії Росії на Сході України «підривають основи безпеки Європи».

Другий із замовлених Росією таких кораблів мав би бути готовий через рік.

До останнього часу Франція, попри дії Росії, не давала остаточної відповіді щодо можливості передати ці передові наступальні озброєння Росії – і після того, як на Заході підтвердили пряме воєнне вторгнення Росії на материкову частину України. Париж не виключав можливості зупинити передачу кораблів Росії, але обіцяв ухвалити остаточне рішення не раніш як у жовтні, безпосередньо напередодні планованої передачі першого з них.

Росія підписала контракт на будівництво для неї цих кораблів, на суму в 1 мільярд 120 мільйонів євро, 2011 року.

XS
SM
MD
LG