Доступність посилання

ТОП новини

Чи варто очікувати провокацій проти священиків на Покрову?


Київ – На Покрову в Україні готують провокації проти представників Московського патріархату для розпалювання релігійної ворожнечі в Україні. Про це йдеться в офіційній заяві православної церкви Київського патріархату. У прес-службі УПЦ (МП) коментувати ситуацію відмовляються. Водночас, у міліції запевняють, що вжили заходів для запобігання конфліктів під час масових акцій 14 жовтня.

Українська православна церква Київського патріархату отримувала повідомлення від вірян у різних регіонах про поширення листівок, де нібито від їхнього імені та українських патріотів лунали заклики до агресії щодо представників Московського патріархату на Покрову. Про це говорить речник конфесії Євстратій Зоря.

Крім того, за його словами, до представників Київського патріархату надходили запити від СБУ щодо участі УПЦ КП у поширенні таких закликів, однак цей патріархат заперечує свою причетність. Випадок із листівками – не перший цього року, зазначає отець Євстратій.

Навесні ми зафіксували кілька спроб розповсюдження такого змісту листівок і підготовки подібніх провокацій. Ми бачили, що за цим стояли люди з Росії
Євстратій Зоря

«Навесні ми зафіксували кілька спроб розповсюдження такого змісту листівок і підготовки подібніх провокацій. Ми бачили, що за цим стояли люди з Росії», – говорить він.

Новий речник предстоятеля УПЦ (МП) отець Пафнутій від будь-яких коментарів відмовився. Водночас голова Синодального інформаційного відділу Російської православної церкви Володимир Легойда закликав захистити УПЦ від «посягань з боку релігійних і політичних радикалів», оскільки до нього надходить «величезна кількість повідомлень про насильство» щодо представників конфесії, її храмів та монастирів.

До Київської міськадміністрації надійшло шість заявок щодо проведення мирних зібрань на день Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та 72-ї річниці створення УПА, які припадають на 14 жовтня, повідомило «Дзеркало тижня».

Правоохоронці провели переговори зі всіма ініціативами та організаціями, які планують проводити акції цього дня у Києві, зазначив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

Ми не можемо сьогодні дозволити собі такої розкоші, як провокації за два тижні до проведення виборів
Зорян Шкіряк

«Я маю сподівання, що всі порозумілися і зійшлися на тому, що ми не можемо сьогодні дозволити собі такої розкоші, як провокації за два тижні до проведення виборів», – сказав він.

Тенденції у церковному середовищі можуть «взяти на озброєння» політики – Юраш

На сьогодні у середовищі Української православної церкви (Московського патріархату) є частина громади, яка схиляється до автономізації від РПЦ, а деякі парафії взагалі заявляють про перехід під юрисдикцію Києва. І це можуть використовувати для пропаганди окремі політичні та суспільні кола, говорить релігієзнавець Андрій Юраш.

Водночас, за його словами, з боку Російської православної церкви намагаються посилити контроль над рештою своїх вірян і створити своїй конфесії образ жертви конфлікту.

Патріарх Кирило намагався представити ситуацію таким чином, що УПЦ є єдиною постраждалою стороною у теперішньому конфлікті в Україні
Андрій Юраш

«Патріарх Кирило приймав генерального секретаря Всесвітньої ради церков і намагався представити ситуацію таким чином, що УПЦ є єдиною постраждалою стороною у теперішньому конфлікті в Україні. До речі, він не вживав терміну «Українська православна церква», він казав «парафії Московського патріархату», – зазначає Юраш.

У небезпеці релігійні діячі на окупованій території – Єленський

Коли ймовірний певний розвиток подій, інколи релігійні організації роблять заяви на випередження, як зробила УПЦ КП, зауважує голова Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський. Однак, на його думку, у набагато більшій небезпеці зараз ті церкви, що перебувають на окупованій території. Зокрема, у Криму, за даними Єленського, тиску зазнають мусульмани, греко-католики та православні Київського патріархату, а на Донбасі найбільше переслідують протестантські громади, називаючи їх «американськими агентами», серед постраждалих – представники різних конфесій.

Вбили чотирьох священнослужителів протестантських у Слов’янську, зараз викрадений один адвентистський пастор. Викрадали також греко-католицького священика
Віктор Єленський

«Вбили чотирьох священнослужителів протестантських у Слов’янську, зараз викрадений один адвентистський пастор. Викрадали також греко-католицького священика», – каже Єленський.

Як повідомив Радіо Свобода отець Євстратій, більшість церков Київського патріархату у зоні конфлікту на Донбасі закрили, оскільки, за його словами, була пряма загроза життю священиків із боку проросійських бойовиків.

СБУ попереджає про провокації на Покрову

  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG