Доступність посилання

ТОП новини
24 Лютий 2018, Київ 18:39

Угорські ЗМІ: «Нафтогаз» створить регіональну газонакопичувальну систему поблизу угорсько-українського кордону


В Угорщині в часописі Világgazdaság («Світова економіка») з’явилась сьогодні інформація про відкриття торговельного представництва «Нафтогазу України» в Будапешті, повідомив кореспондент Радіо Свобода.

Це угорське видання наводить слова очільника української філії Ігора Мажара про те, що першочерговою метою представництва «Нафтогазу» в Будапешті є нарощування обсягів газу з Західної Європи в Україну через створення регіональної газонакопичувальної станції, а також пожвавлення співпраці у нафтовій сфері.

Крім Угорщини та Австрії, в цьому проекті також зацікавлені Словаччина і Польща, заявив Ігор Мажар.

Після припинення реверсу газу з Угорщини в Україну прем’єр-міністр цієї країни Віктор Орбан запевнив 8 жовтня в Мілані канцлера Німеччини Анґелу Меркель, що Угорщина, щоб не дратувати Росію, готова відновити поставки газу в Україну, що надходитиме з Північної Європи та деяких інших країн, з 1 січня 2015 року.

За словами Ігора Мажара, середня ціна за тисячу кубометрів такого газу становитиме орієнтовно 350 доларів, хоча не виключається і деяке зменшення розцінок.

До нової газонакопичувальної системи поблизу угорсько-українського кордону, пише Világgazdaság, газ надходитиме з альтернативних джерел, у тому числі скраплений газ із Польщі, а також поставки з Туркменистану та Азербайджану.

Водночас нові можливості співпраці відкриваються у цій сфері для українського «Нафтохіму», угорського нафтогазового концерну MOL та австрійської компанії OMV, хоча список регіональних парнерів не є обмеженим, стверджує Ігор Мажар.

Він також переконаний у недоцільності прокладання російського трубопроводу «Південний потік», оскільки, на думку Мажара, потужності «Північного потоку» нині використовуються всього на 55 відсотків, газопроводу з Росії через Білорусь і Польщу – заледве на 48%, а газопровід, прокладений через Україну, завантажений на 70 відсотків.

Керівник торгового представництва «Нафтогазу України» в Будапешті застеріг ЄС від небезпеки появи, крім вже наявних старих і недавно збудованого «Північного потоку», ще однієї «труби» «Газпрому» на Півдні Європи, якими Росія «стисне Європу за горло», цитує Ігора Мажара Világgazdaság.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG