Доступність посилання

26 Травень 2017, Київ 22:22
Новини | Політика

РНБО пропонує для частин Донбасу скасувати особливості самоврядування і врегулювати економіку


На засіданні РНБО, 4 листопада 2014 року

Рада національної безпеки і оборони ухвалила у вівторок рекомендувати президентові негайно внести до Верховної Ради законопроект про скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини і Луганщини, повідомив заступник секретаря РНБО Олександр Литвиненко.

Крім того, РНБО доручила розробити для цих частин Донбасу, наразі захоплених сепаратистами, законодавчі акти, які б урегулювали здійснення там економічної і податкової діяльності, додав він після засідання РНБО, на якому розглянули нинішнє становище в Україні після сепаратистських «виборів».

У час, коли засідання РНБО ще тривало, стало відомо, що голова Верховної Ради Олександр Турчинов зареєстрував проект постанови про скасування закону «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Крім того, Турчинов запропонував скасувати закон «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей».

На початку засідання РНБО, на якому головував президент Петро Порошенко, голова держави заявляв, що виступає за ухвалення нового закону з новою датою місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей, бо до 7 грудня, як визначено чинним законом, організувати і провести їх уже неможливо.

Крім того, він попереджав про можливість запровадити економічні обмеження щодо угруповань «ДНР» та «ЛНР», зокрема, через те, що Україна не отримує оплати за газ і електроенергію, які постачаються на захоплені сепаратистами території.

У понеділок Порошенко заявляв, що на засіданні РНБО ініціюватиме скасування чинного закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу у зв’язку з сепаратистськими «виборами» 2 листопада, що унеможливили виконання цього закону. Але, додав він, Україна може запропонувати сепаратистам новий закон, якщо ті повернуться до «мінських угод».

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG