Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» повернув «Газпрому» частину платежу за транзит газу


«Нафтогаз України» повернув російському «Газпрому» частину платежу за послуги з транзиту російського газу через територію України у вересні-жовтні 2014 року. Про це повідомляють українські новинні агенції з посиланням на прес-службу держхолдингу.

За повідомленням, «Нафтогаз» розраховував вартість наданих транзитних послуг з огляду на ціни природного газу 268,5 долара за тисячу кубометрів.

Водночас, прес-служба «Нафтогазу» не уточнила суму, яка була перерахована російській компанії.

Представник російської компанії «Газпром» Сергій Купріянов заявляв, що оплату транзиту російського газу через Україну гальмує суперечка про ціну на газ. За його словами, транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України, «Газпром» розраховує цю ціну за формулою, зазначеною в контракті на поставку газу, а «Нафтогаз» обчислює за своєю ціною.

Раніше «Нафтогаз» звернувся до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами поставок.

Крім того, «Нафтогаз» просить змінити методики розрахунку транзитного тарифу, відповідно до європейських стандартів та положень енергетичного та антимонопольного законодавства України та Євросоюзу.

У компанії зазначають, що тариф на транзит газу залежить від обсягу транспортованого газу. Мінімальний обсяг газу, що «Газпром» має транзитувати територією України щорічно, складає 110 мільярдів кубічних метрів газу. Натомість річний обсяг транзиту в 2009-2013 роках склав у середньому 94 мільярди кубічних метрів газу.

Ставка транзиту також прив’язана до ціни, тому, прийнявши певну ставку транзиту, сторона визнає певну ціну газу. Цей аргумент може бути використаний при арбітражі.

XS
SM
MD
LG