Доступність посилання

ТОП новини
21 Травень 2018, Київ 12:27

Чехія: 25 років по революції і «червоні картки» «проросійському президентові»

У Празі не забували цього дня і про Україну, яка виборює свою свободу сьогодні


На Карловому мості у Празі згадували про Україну, яка виборює свою свободу сьогодні

Коротко про головне

У Чехії в понеділок, 17 листопада, державне свято – День свободи і демократії, річниця початку Оксамитової революції в тодішній Чехословаччині. Цього року воно особливе: від тих подій минає 25 років.

Саме 17 листопада 1989 року відбулася велика студентська демонстрація в центрі Праги, учасників якої жорстоко побила поліція. Це викликало нові протести, страйки й демонстрації вже по всій Чехословаччині. Наприкінці листопада все керівництво Компартії Чехословаччини подало у відставку, а у грудні був призначений перший переважно некомуністичний уряд Чехословаччини з моменту встановлення комуністичного режиму в 1948 році. Лідера Празької весни 1968 року, яку розчавили радянські танки, Александра Дубчека обрали головою федерального парламенту, а президентом Чехословаччини наприкінці грудня обрали Вацлава Гавела.

В офіційних заходах – відкритті пам’ятної дошки у Празі і зустрічі зі студентами – взяли участь президенти п’яти країн. Крім чеського, до столиці країни прибули президенти Польщі, Словаччини, Угорщини й Німеччини.

Але цього року, крім згадки про ті події, молодь і активісти переймаються й яскравою проросійською позицією нинішнього президента Чехії Мілоша Земана. Громадянська ініціатива «Хочу з вами поговорити, пане президенте» організувала символічне виставлення йому «червоної картки» на вираз незадоволення тим, як президент представляє Чехію, і на вимогу його відставки.

А ще у Празі не забували цього дня і про Україну.

І на цьому закінчуємо сьогодні наш живий блог зі столиці Чехії Праги, де святкували 25-у річницю початку Оксамитової революції, а також протестували проти проросійської позиції і негідної поведінки президента Чехії Мілоша Земана.

Іще відео про денні події у Празі – «червоні картки» президентові Мілошу Земанові і «Володимир Путін у ведмежій шкурі», якого врешті приборкують:

«Червона картка» для Земана і Путін у ведмежій шкурі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

А потім ланцюжок із запалених свічок поставили і вздовж проспекту:

Увечері на Національному проспекті у Празі: черга, щоб поставити свічку пам’яті побитих студентів

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG