Доступність посилання

ТОП новини
24 лютого 2021, Київ 19:02

Кабмін встановив премію для родини Сенцова


Олег Сенцов

Родина заарештованого Росією українського режисера Олега Сенцова отримуватиме щомісячну премію до 2016 року. Відповідне рішення затверджено постановою Кабміну від 12 листопада і оприлюднене у середу, 3 грудня.

Премія становитиме 5 мінімальних зарплат. Наразі в Україні мінімальна зарплата становить 1218 гривень.

Міністерству культури доручили забезпечення виплату премії родині Сенцова до його звільнення за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Гранти президента України молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів у сфері кінематографії та премії за видатні досягнення в галузі кінематографії». Урядова постанова діє до 1 січня 2016 року.

У листопаді урядовці вирішили перерахувати свою місячну заробітну плату родині Олега Сенцова.

Сенцов був затриманий у Криму співробітниками ФСБ Росії 11 травня. Відтоді він перебуває під вартою. Його звинувачують у підготовці терактів в Сімферополі, Ялті й Севастополі з метою дестабілізації політичної ситуації на півострові. Сенцову загрожує до 20 років позбавлення волі. Адвокат Сенцова заявляв, що в кримському СІЗО його катували. Режисер провину не визнає. Крім нього, у цій справі арештовані ще три людини.

Лефортовський суд Москви продовжив арешт українському режисерові до 11 січня 2015 року.

Звільнити Сенцова закликають багато його колег і правозахисники, які вважають його політичним в’язнем. На їхню думку, звинувачення проти нього сфабриковані, а режисер був затриманий за свою громадянську позицію. Сенцов – активний учасник Майдану.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG