Доступність посилання

22 Вересень 2017, Київ 10:00

Чеські бізнесмени відправляють свій «гуманітарний конвой» на Донбас


Життя мешканців Донбасу в умовах бойових дій (Фото чеської гуманітарної організації «Людина в біді»)

За допомогою гуманітарної організації «Людина в біді» чеські бізнесмени доправлять будівельні матеріали для відбудови розбомблених будинків

У четвер вранці з чеського містечка Яблонне над Орліці, що на кордоні з Польщею, від’їдуть п’ять вантажівок, які здолають понад 2 тисячі кілометрів, щоб довезти гуманітарну допомогу для мешканців Донбасу. Власник компанії, що надала транспорт, вирішив таким чином «продемонструвати підтримку свободі і демократії» в Україні і відправити справжню гуманітарну допомогу тим, хто її потребує, «на противагу так званим гуманітарним конвоям з Росії». Сама акція відбувається під егідою та за допомоги чеської гуманітарної організації «Людина в біді», яка опікується постраждалими на Донбасі від самого початку конфлікту.

Як пояснює в розмові з Радіо Свобода речник гуманітарної організації «Людина в біді» Петер Штефан, гуманітарний конвой з Чехії – явище унікальне, адже всю потрібну допомогу звичайно намагаються закупити на місці – це і дешевше і зручніше. Але тут – випадок унікальний: двоє бізнесменів з власної ініціативи запропонували послуги своїх фірм.

Ми маємо пропозицію безкоштовних матеріалів і безкоштовного транспорту, ми вирішили ними скористатися, бо це вийшло дешевше, ніж купувати ці матеріали на місці

«Такий спосіб допомоги для нас дуже нетиповий, бо допомогу запропонував власник компанії Isolit Bravo і одночасно до нас звернулася компанія Cembrit, яка запропонувала матеріали для відбудови дахів, подібні до тих, які ми купуємо на місці, бо ми допомагаємо відбудовувати будинки. І тому, оскільки так збіглося, що ми маємо пропозицію безкоштовних матеріалів і безкоштовного транспорту, ми вирішили ними скористатися, бо це вийшло дешевше, ніж купувати ці матеріали на місці», – пояснив Петер Штефан.

Фото чеської гуманітарної організації «Людина в біді»
Фото чеської гуманітарної організації «Людина в біді»

​За його словами, з середини жовтня, коли чеська гуманітарна організація «Людина в біді» зайнялася допомогою постраждалим на Донбасі у відбудові їхніх будинків, їм вдалося повернути в буквальному сенсі «дах над головою» родинам у 500 будинках, а з допомогою, яка вирушає в Україну зараз, буде відновлено ще 200 будинків до кінця січня.

Фото чеської гуманітарної організації «Людина в біді»
Фото чеської гуманітарної організації «Людина в біді»

​Допомогу постраждалим організація «Людина в біді» здійснює з двох пунктів: у Слов’янську, що є під контролем української влади та в Донецьку, який контролюють сепаратисти.

Щомісяця в Донецьку і навколо нього ми допомагаємо понад 7 тисячам людей. А також підтримуємо там декілька старечих будинків, госпісів та притулків для безхатченків

«Наш головний офіс є у Слов’янську і ми працюємо переважно в Донецькій та Луганській областях. З листопаду працюємо і на територіях, які контролюють сепаратисти. Прямо в самому Донецьку ми відкрили офіс, де людям, які опинилися в найбільшій потребі, надаємо найнеобхідніше: продукти харчування, ліки, гігієнічні засоби, чи дитячі підгузки. Щомісяця в Донецьку і навколо нього ми допомагаємо понад 7 тисячам людей. А також підтримуємо там декілька старечих будинків, госпісів та притулків для безхатченків», – розповідає речник чеської благодійної організації.

Фото чеської гуманітарної організації «Людина в біді»
Фото чеської гуманітарної організації «Людина в біді»

​На запитання про те, чи помітили працівники організації «Людина в біді» результати постійних приїздів російських «гуманітарних конвоїв», про які повідомляють російські офіційні особи та засоби масової інформації, Петер Штефан відповів так:

«Досвіду з російською гуманітарною допомогою ми не маємо жодного. Навіть колеги, які туди їздять постійно, про неї не згадували. Єдине, кого там зустрічали, це був Фонд Ріната Ахметова, який є головною гуманітарною установою, яка працює на території, яку контролюють сепаратисти», – сказав Петер Штефан.

  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG