Доступність посилання

ТОП новини

Ахметову потрібен український Донбас (огляд преси)


Ахметов, навіть частково втративши вплив на Донбасі, зберігає там значну частку активів

Путін прорахувався в оцінці боєздатності українських Збройних сил. Але погоджуватися на припинення вогню зараз – це небезпечний шлях для Києва, який може призвести до деморалізації української армії з неминучими військово-політичними наслідками. На цьому наголошує газета «День» у статті «Шлях до звитяги чи до поразки?».

Українські війська дали серйозну відсіч бойовикам у відповідь на атаку Донбасу. Чи підтримає цю «планку» парламент? – запитує «День» в іншій публікації. Газета стверджує, що технічно Москва домагається перегляду Мінських протоколів, визнання Києвом лідерів сепаратистів рівноправною стороною з безкінечними переговорами з ними й суперечками з кожного приводу. Журналісти переконують, що треба остаточно відмовитися від спроб укласти хоч з Москвою, хоч з її маріонетками якесь перемир’я. Практика засвідчила, що його не дотримуватимуться, але воно сковує дії української армії і силових структур. Крім того, обмеження на дії українських військових у відповідь на зухвале порушення режиму перемир’я з боку бойовиків погано позначається на моральному стані українських бійців. Стратегія й тактика війни мають бути кардинально змінені. Нині суто оборонна тактика себе вичерпує. Бо в обороні, коли ініціатива віддається супротивнику, українські війська приречені постійно захищатись і відтискувати ворога із займаних територій. Наступальні дії, нехай поки локальні, змінять дипломатичний стан. Захід інакше розмовлятиме з Кремлем. Та і Москва серйозно змінить спрямованість своїх дій і стане більш зговірливою, зазначає газета «День» у статті «Маріупольський розстріл мінських протоколів».

За великим рахунком, бойовики не змогли виконати поставлене завдання – зайняти термінал і вибити українських солдат з села Піски та Авдіївки. Тому, щоб отримати хоч якийсь пропагандистський ефект, вони вирішили принизити полонених «кіборгів», зазначає газета «Сегодня». Загалом же дії бойовиків нагадують газетярам пошук слабких місць в обороні Донбасу. Вдарили в аеропорту, отримали відсіч, зупинились. Вдарили в районі Бахмутської траси, щоб зайняти 31-й блокпост, нарвалися на артилерійський вогонь у відповідь і знову відкотились. Головна мета бойовиків зараз – за підтримки Росії схилити Україну до вигідних для себе переговорів, зазначає видання.

Ріната Ахметова вперше викликали у Генпрокуратуру як свідка. Допитували близько 6 годин. Як пише «Газета по-українськи», Ахметов, навіть частково втративши вплив у своєму регіоні, зберігає там значну частку активів. Чуток про те, що Ахметов фінансує сепаратистів, було багато. Відео, де вони розказують, хто дає їм гроші – привід, щоб розібратися. Цю ситуацію можна розглядати як вплив на Ахметова. Однак зараз розпочинати війну з донецьким олігархом політично не зовсім доцільно, переконані газетярі. Бо він може знадобитися як фігура впливу в регіоні, яка зацікавлена, щоб Донбас повернувся в Україну. Це його економічний інтерес.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG