Доступність посилання

ТОП новини

Києву не потрібен фінансовий тягар окупованого Донбасу? (Огляд преси)


Київ наголошує, що Росія не може брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі, бо є країною-агресором

Ініціатива введення миротворців на Донбас видається журналістам «Українського тижня» проявом відчаю в умовах, коли традиційний арсенал стримування повзучої російської експансії засвідчив цілковиту неспроможність. Видання пише, що Київ морально готовий до фактичної відмови від повернення контролю над окупованими районами Донбасу. І запропонований Москвою варіант реінтеграції Донбасу до складу України як дестабілізуючого чинника, непідконтрольного фінансового тягаря та умови фактичної федералізації країни менш прийнятний, аніж втрата регіону. Головне – щоб російська агресія зупинилася. Тому ефективний моніторинг лінії зіткнення миротворцями здатний знизити ризик подальшої російської експансії. Київ наголошує, що Росія не може брати участь у миротворчій місії ООН, бо є країною-агресором. Водночас, навіть якби серед миротворчих військ і були окремі російські підрозділи, це, можливо, стало б не найгіршим варіантом, адже позбавило б Росію можливості ухилятися від відповідальності за дії бойовиків і змусило уже формально взяти її на себе. Докладніше про це йдеться в статті «Шоломи в тумані».

Про 9 важливих кроків, які Україна повинна зробити на шляху до зміцнення, розповідає тижневик «Новое время». Насамперед, потрібна готовність цивільних і політичних еліт формувати конструктивний порядок денний, і в ньому відокремити те, що необхідно робити, від того, що хочеться робити. Також варто перейти від підходу гри з нульовою сумою «або я, або вони» до підходу гри з позитивною сумою «і я, і вони», тобто шукати синергію, взаємну вигоду й думати не тільки про себе. Однак все це не запрацює без двох умов. По-перше, забезпечення безпеки. Якщо ворог біля воріт, а в країні немає армії, якщо суди продажні, а міліція є загрозою – громадяни, будучи в стресі, не зможуть прийняти нові правила гри. По-друге – потрібні реформи, незважаючи на війну. Бо запасу міцності більше немає. Україна зараз у стані Ізраїлю чи Південної Кореї: або цивілізованість і розвиток, або втрата незалежності і смерть державності. Третього шляху немає, наголошує видання у статті «Дев'ять кроків вперед».

Уряд і НАК «Нафтогаз України» за весь рік так і не спромоглися запропонувати узгоджений проект реформи в нафтогазовій галузі, в якій держава є монополістом. Усі зміни та «реформи» від уряду розробляються в Мінфіні й зводяться до банального підвищення цін на газ і збільшення фіскального навантаження, стверджує «Дзеркало тижня». Видання пише, що сьогодні ситуація на видобувному газовому ринку гірша, ніж було навіть рік тому. Замість давно назрілих реформ у нафтогазовій галузі є лише методичні спроби задушити податками бізнес і державні компанії. А тим часом, обсяги видобутку газу в Україні знижуються, хоча є всі передумови для розвитку газовидобувної галузі.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG