Доступність посилання

ТОП новини

Павуки у банці «ЛНР» (огляд преси)


У кращому разі козачих командирів, що суперечать ватажкові «ЛНР» Ігорю Плотницькому, арештовують. У гіршому – ліквідують

Рада ухвалила два законопроекти про особливий порядок самоврядування на Донбасі. Початок засідання переносили тричі. Експерти газети «Сегодня» дійшли висновку, що відмовляючись голосувати за постанову про Донбас, депутати заробляють собі політичні бали. До того ж цей закон – привід для торгу. Так маленькі фракції коаліції намагаються вибити собі політичні зиски і посади. На цьому наголошується в статті «Донбас отримає більше прав, але після виборів».

Експерт газети «День» також не сумнівається, що певні політики користуються ситуацією в парламенті, торгуючись щодо самоврядування на Донбасі. Однак за цими суперечками та торгами дуже важко зрозуміти, де є позиція, а де шкурні інтереси. Самі ж законопроекти експерт вважає неоднозначними. Адже надання «особливого статусу» районам Донбасу визначається як програшне. Адже реагувати на військову агресію можна тільки силою. А якщо надати цим територіям статус окупованих, то будь-який варіант спроб повернути їх стає малоймовірним – це фактичне визнання власного «Придністров’я».

«Немов павуки у банці» – цей вислів дуже точно відображає ситуацію, що склалася у стосунках лідерів різних збройних формувань на окупованій Луганщині. Як пише газета «Голос України», щодо окремих «воєначальників» у діях керівництва «ЛНР» останнім часом простежується явна політика з нейтралізації «козацьких» отаманів і приєднання їх підрозділів до армії «республіки». У кращому разі козачих командирів, що суперечать ватажкові «ЛНР» Ігорю Плотницькому, арештовують. У гіршому – фізично ліквідують. Нещодавно так звані стахановські «козаки» записали відеозвернення до «світової громадськості й особисто до Путіна», в якому звинуватили главу «ЛНР» Ігоря Плотницького в злодійстві. Вкотре йдеться про російську гуманітарку, а ще про розкрадання вугілля, яке «ставленики Плотницького крадуть щодня, причому цілими потягами». Більше про гризню серед бойовиків та окупантів розповідає парламентське видання.

Українські старшокласники вже з наступного року вивчатимуть доповнену історію України: в програму включать події на Майдані і військові дії на Сході. Політологів та істориків в ініціативі Міносвіти збентежила термінологія: на офіційному сайті відомства вказано термін «російсько-українська війна». «З історичної точки зору, це неправильно, вважають експерти газети «Сегодня». На даний момент офіційно Україна не визнала конфлікт війною, а Росія війну Україні не оголосила. Такий термін можна використовувати тільки в розмовах, зазначають історики. Будь-які історичні події вимагають «остигання», наголошує видання.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG