Доступність посилання

ТОП новини

8 травня в Україні відзначатимуть День пам’яті і примирення – указ


Президент України Петро Порошенко вирішив встановити в Україні День пам’яті і примирення, який відзначатимуть щороку 8 травня.

Указ «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни» оприлюднений у вівторок на сайті глави держави.

У документі уряду пропонують передбачити проведення у Києві й інших населених пунктах урочистостей і меморіальних заходів, присвячених пам’ятним датам історичних подій Другої світової війни, зокрема 8 і 9 травня 2015 року – 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам’яті й примирення, Дню Перемоги, а 2 вересня 2015 року – заходів, присвячених 70-й річниці закінчення Другої світової війни.

Міністерству закордонних справ України глава держави пропонує запросити на урочистості до України представників іноземних держав, міжнародних організацій, української діаспори.

Раніше цього ж дня віце-прем’єр-міністр, міністр культури України В’ячеслав Кириленко повідомив, що урочисті заходи в Україні до Дня Перемоги цього року триватимуть два дні – 8 і 9 травня.

Україна досі, як і Росія, відзначала закінчення Другої світової війни в Європі 9 травня, в той час як західні військові союзники колишнього Радянського Союзу відзначають його 8 травня.

Цього року мало хто із західних лідерів візьме участь в урочистостях до Дня Перемоги в Москві через напруженість, що склалася між Росією і багатьма країнами світу у зв’язку з конфліктом в Україні.

Колишні посли США в Україні Джон Гербст, Стівен Пайфер і Вільям Тейлор нещодавно закликали світових лідерів відзначати 70-річчя Перемоги над нацизмом не у Москві, а у Києві.

На цю ж тему:

24.03.2015
Кабмін: урочистості в Україні відбуватимуться 8 і 9 травня

Екс-посли США в Україні закликали світових лідерів відзначати 70-річчя Перемоги над нацизмом не у Москві, а в Києві далі
18.03.2015
Святкувати День перемоги треба в Києві, а не в Москві (світова преса)

«Нехай кремлівські пропагандисти спробують приховати те, як західні лідери в Києві з повагою вшановують героїчну боротьбу радянських людей, зокрема росіян» далі
XS
SM
MD
LG