Доступність посилання

ТОП новини

Війська Іраку продовжують бої з ісламістами


Під час боїв поблизу Бейджі, фото 16 квітня 2015 року

Військові посадовці Іраку заявляють, що урядові сили взяли під контроль важливу місцевість неподалік найбільшого нафтопереробного підприємства країни в боротьбі проти ісламістського угруповання «Ісламська держава».

Як заявив генерал Аяд аль-Лагабі, урядові війська у провінції Салахуддін на півночі Іраку за підтримки повітряних ударів коаліції під проводом США і сил проурядових шиїтського і сунітського ополчень вибили ісламістів із містечок Аль-Малха й Аль-Мазара, що приблизно за три кілометри на південь від нафтокомбінату Бейджі. За його словами, в боях за містечка були ліквідовані близько 160 ісламістів.

Проурядові сили під час боїв за Бейджі, фото 16 квітня 2015 року
Проурядові сили під час боїв за Бейджі, фото 16 квітня 2015 року

Тепер, повідомив генерал, іракські сили можуть узятися за головне завдання – розблокувати нафтокомбінат, на території якого в оточенні ісламістів тримаються урядові війська.

На початку квітня іракські війська визволили місто Тікріт, далі на південь від Бейджі.

Проурядові сили під час боїв за Бейджі, фото 16 квітня 2015 року
Проурядові сили під час боїв за Бейджі, фото 16 квітня 2015 року

Натомість у місті Рамаді, центрі провінції Анбар, що займає територію заходу Іраку, бойовики «Ісламської держави», навпаки, захопили значну частину центру міста. Урядові сили після важкого бою наразі далі утримують велику Державну мечеть у центральній частині Рамаді. Мешканці міста масово втікають із нього.

Ісламісти почали свій наступ на Рамаді в середу, 15 квітня.

Тим часом міжнародна коаліція під проводом США повідомила у п’ятницю, 17 квітня, що протягом попередньої доби здійснила ще 21 повітряний удар по цілях угруповання «Ісламська держава». 13 із них були завдані в Іраку, зокрема, два біля Рамаді, ще 8 – у Сирії, де це угруповання теж захопило значні території.

XS
SM
MD
LG