Доступність посилання

15 Грудень 2017, Київ 01:32

Демілітаризація Широкина є здачею території – комбат «Донбасу»


Батальйон «Донбас» у Широкині змінили морські піхотинці. Добровольці поки не знають, чи отримають наказ повертатись

Вперше з лютого цього року, коли після наступальних дій полку «Азов» село Широкине опинилось під контролем українських сил, основними силами, які триматимуть оборону в населеному пункті, будуть не добровольці, а військові Збройних сил України. Зокрема, йдеться про очаківський батальйон морської піхоти. До цього позиції, змінюючи один одного кожні п’ять днів, утримували батальйон «Донбас» та полк «Азов».

Остання наразі ротація донбасівців закінчилася 28 липня. Наказу заступати на передові позиції в Азові вже не отримували. Чи зможуть повернутись в Широкине, в полку наразі не знають. Жодних пояснень від керівництва сектору щодо змін не отримували, пояснив прес-секретар підрозділу Степан Байда.

Ми, хоч такого рішення не підтримуємо, наказ виконати змушені. І відповідальність за це бере начальник Генштабу Віктор Муженко і Президент
Степан Байда

«Всі підрозділи, які належать до компетенції МВС були виведені з передових позицій. «Азов» отримав наказ, коли його там навіть не було. Ми, хоч такого рішення не підтримуємо, наказ виконати змушені. І відповідальність за це бере начальник Генштабу Віктор Муженко і Президент», – заявив Байда.

В Широкині залишаться військові зі стрілецькою зброєю – Лисенко

Самі добровольці пов’язують нововведення з домовленостями щодо демілітаризації Широкина. Як відомо, Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі невдовзі повинна підписати угоду про створення 30-ти кілометрової буферної зони, з якої сторони конфлікту повинні вивести важке озброєння калібром менше 100 міліметрів.

Андрій Лисенко
Андрій Лисенко

Як заявляють у штабі АТО, військові не залишатимуть Широкине. Оборону триматимуть з стрілецькою зброєю. Водночас, як заявив речник адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко, готуються і до можливих порушень домовленостей з боку сепаратистів.

Українське командування прийняло рішення про створення резерву негайного реагування, який застосують у випадку активних наступальних дій з боку ворога
Андрій Лисенко

«Зважаючи на ту загрозу, яка зараз є, виходячи з моніторингу ситуації, а також інформації про наявність важкої техніки та артилерії з боку бойовиків, українське командування прийняло рішення про створення резерву негайного реагування, який застосують у випадку активних наступальних дій з боку ворога», – повідомив Лисенко.

Морпіхам бракує техніки – журналіст

Андрій Цаплієнко
Андрій Цаплієнко

Тим часом, бійці миколаївського батальйону морської піхоти вже встигли прийняти перший бій в Широкині. Про нього Радіо Свобода розповів військовий журналіст Андрій Цаплієнко, який побував на передових позиціях морпіхів. З обох сторін застосовувалась стрілецька зброя. Обійшлось без втрат.

Є в миколаївців і певні проблеми на новому місці. Так, за інформацією журналіста, наразі бракує певної військової техніки та знання місцевості. Цаплієнко вважає, що в Широкині перші кілька днів доречно було б застосувати практику сумісного бойового чергування з добровольцями, аби морпіхи пристосувались до нового місця.

Морським піхотинцям доводиться самим освоювати топографію Широкина
Андрій Цаплієнко

«Цього натомість не було зроблено і морським піхотинцям, наскільки я розумію, доводиться самим освоювати топографію Широкина, небезпечні напрямки і обживати укріплені райони, які там є», –сказав журналіст.

Демілітаризація є здачею території – комбат «Донбасу»

Загалом же добровольці досить скептично ставляться до ідеї демілітаризації Широкина. Командир батальйону «Донбас» Анатолій Виногродський вважає, що відведення озброєння з передових позицій може призвести до втрати контролю над Широкиним.

Говорити зараз про демілітаризацію – це говорити про здачу наших територій. Ми вже демілітаризували Крим, Донецьк, Луганськ
Анатолій Виногродський

«Говорити зараз про демілітаризацію – це говорити про здачу наших територій. Ми вже демілітаризували Крим, Донецьк, Луганськ. Замість того, щоб вжити заходи і звільнити їх. Впродовж цього року ще жодного разу, ніякі домовленості росіянами і їхніми спільниками не були виконані», – заявив Виногродський.

Водночас, комбат «Донбасу» зазначив: якщо висоти біля Широкина займуть сепаратисти, то Маріуполь, який розташований за двадцять кілометрів від цього села, буде відкритий для обстрілів з артилерії сепаратистів.

На цю ж тему:

28.07.2015
Маріупольці не задоволені відповіддю Порошенка

«Ми хочемо робити демілітаризацію від Саханки і до Росії» далі
28.04.2015
Росія готує наступ на Маріуполь – вояки й експерти

«Зараз у районі Новоазовська зібрана величезна кількість російської бронетехніки» – Білецький далі
28.04.2015
Демілітаризація Широкина відкриє бойовикам браму до Маріуполя – речник полку «Азов»

На думку полку «Азов», така демілітаризація забезпечить агресору доступ до міста із заводами та портом далі
24.04.2015
Маріупольці проти «демілітаризації» Широкина

«Це – прямі ворота для взяття Маріуполя, а Маріуполь – прямі ворота для взяття всієї України» далі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG