Доступність посилання

ТОП новини

Історії 162 українських офіцерів-учасників бойових дій на Донбасі зібрані в одній книзі


У Львові презентували книжку про випускників Академії Сухопутних військ, які воювали і воюють на Донбасі

23 cерпня, у день Державного прапора, в Академії Сухопутних військ у Львові відкриють алею слави героїв – випускників цього навчального закладу, які відзначились мужністю і героїзмом у зоні бойових дій на Донбасі. А ще у Львові презентували книгу документальних свідчень бійців – «Світла пам’ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим».

У книзі описані історії 162 офіцерів – випускників Академії Сухопутних військ. Зі світлин дивляться молоді обличчя українських вояків. 42 із них загинули у зоні бойових дій. А капітан Володимир Марковський своєю смертю ще й врятував життя іншому бійцеві.

Капітан служив з перших днів березня 2014 року у 95-й Житомирській аеромобільній бригаді. Біля Донецького аеропорту на фугасі підірвались двоє розвідників. 20 січня цього року Володимир Марковський із бійцями у районі аеропорту витягував їхні тіла з машини і в цей час розірвався снаряд. Весь удар прийшовся на капітана, який собою прикрив побратима.

Торік 29 липня розвідувальна група рятувала пілотів збитого літака в місті Сніжне Донецької області. Її атакував ворог із засідки. Капітан Кирило Андрєєнко загинув.

Всі свідчення героїзму офіцерів – випускників академії – майже рік збирали військові журналісти. Спілкувались з ними або ж із рідними тих, хто загинув.

Пам’ять важлива

Документальні матеріали ввійшли у книжку «Світла пам’ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим». Книга складається з чотирьох розділів, розповідає її співавтор, полковник Ігор Махно. Тут розповідь про тих, хто отримав відзнаку Героїв України. Зокрема, про військовослужбовця Ігоря Гордійчука, який очолював загін спецназу під час виконання завдань у тилу противника. Він одним із перших взяв вершину Савур-Могили і разом з розвідниками утримував її протягом 12 днів у серпні минулого року. Попри поранення офіцер до кінця керував боєм. У полон до російських десантників потрапив у непритомному стані, йому не надали медичної допомоги, але він усе ж вижив.

Розповіді дадуть приклад іншим чоловікам, які хочуть стати офіцерами
Ігор Махно

«Ці хлопці, з якими ми розмовляли, кажуть, що розповіді про них дадуть приклад іншим чоловікам, які хочуть стати офіцерами. В ході АТО вони командують взводами, ротами, батальйонами, механізованими, танковими, інженерними… Це молоді хлопці, й не написати про них ми не могли. Робота була важкою. Ми починали з того, що шукали нагородні листи, робили запити в Київ», – говорить Ігор Махно, який у минулому пройшов Афганську війну, як і його колега, теж співавтор книжки – полковник Ігор Мосейчук.

«Це інша війна, ніж в Афганістані. Кожен день у нас поранені, гинуть люди, гине цивільне населення. Ми хотіли книгою віддати дань пам’яті полеглим. У нас були свої герої Другої світової, Афганістану, а сьогодні герої, які захищають незалежність України», – зауважив Ігор Мосейчук.

«Світла пам’ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим» – перша книжка про українських військовослужбовців, випускників львівської Академії Сухопутних військ. Вже розпочалась робота над наступною. Пам’ять важлива, як для самих військових, так і майбутніх поколінь. Бо, кажуть, герої не вмирають, якщо про них пам’ятають.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG