Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 10:45

ЗМІ поширили брехню Лаврова про Будапештський меморандум


Плакат Юрія Неросліка

Керівник МЗС Росії сказав неправду, відповідаючи журналісту УНІАН на запитання, в якому йшлося про «російську війну» і «російську смерть»

Російські та українські ЗМІ поширили висловлення глави МЗС Росії Сергія Лаврова. В рамках прес-конференції 26 січня він заявив, буцімто Будапештський меморандум «містить одне-єдине зобов’язання - не застосовувати проти України ядерну зброю».

У вівторок російські та українські ЗМІ процитували заяву глави МЗС Росії Сергія Лаврова, що Росія не порушувала Будапештський меморандум. Бо, за словами російського міністра, він містить одне-єдине зобов’язання – не застосовувати проти України ядерну зброю.

Скріншот з сайту «ТАСС»
Скріншот з сайту «ТАСС»
Скріншот з сайту «Русская Весна»
Скріншот з сайту «Русская Весна»

Таку заяву Лавров зробив, відповідаючи на запитання кореспондента інформаційного агентства «УНІАН» Романа Цимбалюка на прес-конференції 26 січня. Ось текст повного запитання:

«Як російська дипломатія буде реабілітувати таке словосполучення, як «русский мир»? Адже ви всій планеті показали, що це не «русский мир», а «російська війна» і «російська смерть». У ситуації з порушенням територіальної цілісності України, як сусіди Росії можуть себе почувати в безпеці, якщо у випадку необхідності всі міжнародні домовленості і зобов’язання порушуються Росією?»

Підписаний чотирма сторонами – Україною, Росією, Великою Британією і США – 5 грудня 1994 року Будапештський меморандум містить 6 пунктів. У п’ятому справді йдеться про зобов’язання не застосовувати ядерну зброю проти будь-якої держави-учасниці договору. Про що і сказав Лавров. Однак, в інших пунктах йдеться про повагу незалежності і суверенітету та існуючих кордонів України.

У другому пункті зазначено, що всі сторони підтверджують зобов’язання утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 26 січня виступив із заявою щодо трактування російською стороною змісту Будапештського меморандуму. Клімкін запропонував усім представникам російської влади ще раз «уважно перечитати весь текст Будапештського меморандуму і переконатися, що він складається не тільки з пунктів 4 і 5, де згадується про ядерну зброю».

«Ознайомився з твердженням глави російського дипломатичного відомства про те, що Російська Федерація нібито не порушувала свої зобов’язання за Будапештським меморандумом. Ще раз переконався в специфічному читанні російською стороною міжнародних документів – так само, як Мінські домовленості, Будапештський меморандум в Москві читають теж з кінця і вже дуже вибірково», – сказав Клімкін, коментуючи заяву голови МЗС Росії Сергія Лаврова про те, що Будапештський меморандум містить тільки пункт про незастосування проти України ядерної зброї.

На тему дезінформації:

27.01.2016
В СБУ спростували заяву російських ЗМІ про «дані від ФСБ»

А в Генеральному штабі Збройних сил України спростували «інформацію» щодо виходу зі складу Спільного центру контролю та координації далі

26.01.2016
Пропагандисти Кремля в Європі паразитують на свободі слова – Янда

«Дуже добре помітно, яке завдання ними отримане, і як вони починають скоординовано розробляти ту чи іншу тему» – Якуб Янда далі

25.01.2016
Справа Лізи у Німеччині. Російському журналісту загрожує в’язниця?

Сюжет російського телебачення «викликає таку саму ненависть, як і переважна кількість російськомовних блогів» – адвокат Лютле далі

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG