Доступність посилання

21 Січень 2018, Київ 07:04

Президент Порошенко поїхав до імператора Акіхіто


Японський імператор Акіхіто з дружиною, фото архівне

У Японії є проблема Малих Курильських островів з Росією, вона не піде на визнання анексії Криму і частини Донбасу – Гарань

Поглиблення двосторонніх українсько-японських відносин, обговорення нових інвестиційних проектів, а також підтвердження спільної позиції щодо анексованого Криму і конфлікту на Донбасі очікують експерти від триденного офіційного візиту президента України Петра Порошенка до Японії, куди він вирушив одразу після свого візиту до США.

Позиція Японії – це позиція важливого гравця як серед країн «Групи семи» (G7), так і в регіоні Далекого Сходу, де існує достатньо заплутаний комплекс стосунків в трикутнику Росія-Японія-Китай. І Україні, очевидно, потрібно пройти «між крапельками», наголошує професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

У Японії є проблема Малих Курильських островів з Росією, що визначає позицію Японії стосовно Криму і стосовно Донбасу
Олексій Гарань

«У Японії є проблема Малих Курильських островів з Росією, що визначає позицію Японії стосовно Криму і стосовно Донбасу. Тобто Японія не піде, безумовно, на визнання анексії Криму».

Політолог переконаний, що Японія не послаблюватиме санкції проти Росії.

Крім політичних тем важливими є і питання двосторонньої економічної співпраці двох країн, насамперед фінансування Японією проектів в Україні. Нещодавно міністр фінансів Наталія Яресько повідомила про ратифікацію Україною та Японією кредитної угоди про другу позику на політику розвитку обсягом 300 мільйонів доларів, а загальна допомога Україні з боку Японії, за її словами, на сьогодні становить 1,8 мільярда доларів.

Ніхто ж не знімає з порядку денного укріплення антипутінської коаліції – Горковенко

На важливих аспектах співробітництва двох країн акцентував голова депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Японією Леонід Ємець.

Ми дві країни, які реально розуміють, що таке ядерна катастрофа і що треба робити все можливе, щоб уникнути повторення
Леонід Ємець

«Реконструкція Бортницької станції аерації – це найбільший інвестиційний проект уряду Японії в світі. Тобто більше мільярда доларів. А загалом співпраця в економічному блоці важлива для експорту українських товарів до Японії. І співпраця в культурному напрямку. Ну і зрозуміло, що питання ядерної безпеки – ми дві країни, які реально розуміють, що таке ядерна катастрофа і що треба робити все можливе, щоб уникнути повторення», – сказав Ємець.

Як повідомляється на офіційному сайті президента України, 5-7 квітня Петро Порошенко здійснює офіційний візит до Японії на запрошення прем’єр-міністра цієї країни Сіндзо Абе. У програмі – зустрічі з прем’єр-міністром, керівниками обох палат парламенту, імператором Японії Акіхіто, представниками японського бізнесу.

Планується обговорити широке коло питань двостороннього співробітництва, а також актуальні проблеми міжнародного порядку денного в контексті головування Японії у «Групі семи» напередодні саміту цієї організації, що відбудеться наприкінці травня.

Такий попередній план візиту підтвердив співробітник інформаційного департаменту Адміністрації президента Володимир Горковенко.

Механізми впливу Японії набагато більші, ніж в України, на світовому ринку і в світовій політиці
Володимир Горковенко

«Ніхто ж не знімає з порядку денного укріплення антипутінської коаліції. Механізми впливу Японії набагато більші, ніж в України, на світовому ринку і в світовій політиці», – додав він.

Саміт «Групи семи» під головуванням Японії відбудеться 26-27 травня. Група семи економічно найрозвиненіших країн світу об’єднує Сполучені Штати, Японію, Німеччину, Велику Британію, Францію, Італію, Канаду. Саміту передуватиме зустріч міністрів закордонних справ країн G7 10-11 квітня у Хіросімі, де серед актуальних проблем міжнародного життя обговорюватиметься проблема тероризму, ситуація на Близькому Сході, а також в Україні, повідомили ЗМІ з посиланням на представників японського уряду.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG