Доступність посилання

ТОП новини

Україна недостатньо робить для повернення Криму ‒ експерт


Мітинг у Черкасах проти окупації Росією українського Криму

Ксенія Кириллова

Якщо українська влада не вживатиме необхідних кроків для повернення Криму, Захід рано чи пізно визнає «законність» російської анексії півострова. Таку думку в інтерв'ю «Крим.Реалії» висловив президент Інституту Східного партнерства (Ізраїль) рабин Авраам Шмулевич.

«По-перше, Україна досі є членом СНД. Більше того, на нещодавній Міжпарламентській асамблеї країн-учасниць СНД керівник української делегації Микола Дорошенко каже про те, що Україна візьме участь у переписі, однак його результати будуть «нікчемними». Однак це слово не несе жодного юридичного навантаження. Він навіть не сказав, що результати перепису будуть офіційно опротестовані українською стороною. Виходить, що, незважаючи на війну, Україна залишається членом створеної Росією організації та, більш того, виконує її рішення. Більше того, ми дізнаємося про ці факти навіть не з українського, а з російського телебачення!» ‒ дивується Шмулевич.​

Також експерт зазначає, що, судячи з усього, Україна так досі і не розірвала військове співробітництво з Росією, і Москва закуповує комплектуючі для ракет на українських заводах. В кінці липня поточного року експерти українського Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) зробили заяву про те, що Україні треба підписати з НАТО нову угоду в рамках програми SALIS, виключивши з неї російські компанії. Як виявилося, головним підрядником у рамках проекту є компанія Ruslan SALIS GmbH (ФРН), створена державною компанією «Авіалінії Антонова» (Україна) і російською компанією «Волга-Дніпро».

«У той час, коли Росія окупувала Крим і частину Донбасу і продовжує збройну агресію проти нашої держави, важко зрозуміти причини, через які Україна залишається партнером Росії і спільно виконує стратегічні авіаційні перевезення в інтересах НАТО», ‒ відзначили в ЦДАКР.

Також Авраам Шмулевич нагадує, що українська сторона досі не ввела санкції щодо Росії, і на території країни вільно працюють російські банки.

«Головна мета санкцій ‒ це зробити так, щоб для Росії стало економічно неможливо утримувати Крим у своєму складі. Однак Україна досі постачає до Криму продовольство, електроенергію і туристів. У самій Росії немає ніякої інфраструктури для постачання Криму: Керченська переправа неефективна, а міст досі не добудований. Однак ніякої офіційної блокади Криму українська влада не вводить, продовжуючи залишатися головним економічним спонсором цієї території. Я періодично ставлю собі запитання, як така кількість російських військ, танків і ракет потрапляє до Криму? Очевидно, що всі транспортні та вантажні російські літаки літають над материковою частиною України. Повітряний простір для них не закритий», ‒ нарікає Шмулевич.

Ще одним фактом поступок українського уряду агресору ізраїльський експерт називає постачання угруповання російських військ у Придністров'ї та забезпечення їхньої ротації. За його словами, ніяких труднощів там російські військові не відчувають.

Якби Україна офіційно оголосила війну Росії, вийшло б, що Росія як агресор мала б втратити своє місце не тільки у Раді безпеки, а й взагалі в ООН
Авраам Шмулевич

«Якби Україна офіційно оголосила війну Росії, вийшло б, що Росія як агресор мала б втратити своє місце не тільки у Раді безпеки, а й взагалі в ООН. Але українська сторона не йде на цей крок. Навіть біженці, які переїхали з Донбасу вглиб України, згідно із законодавством розглядаються там не як біженці з зони війни, а як «внутрішньо переміщені особи», ‒ зазначає він.

У своїх міркуваннях Авраам Шмулевич посилається на інформацію СБУ про те, як навесні 2015 року під час спецоперації в Одесі були затримані десятки сепаратистів і російських агентів, які готували створення «Бессарабської народної республіки». Велике кровопролиття, за його словами, готувалося і після провокації у Криму в серпні цього року.

«Я особисто знав американського морського піхотинця, який разом зі своїми товаришами зі служби був перекинутий до Грузії в серпні 2008 року. Якби Сполучені Штати не спрямували туди свої війська і авіаносець, даючи Росії зрозуміти, що не допустять повномасштабного вторгнення у країну, Москва б почала штурмувати Тбілісі ‒ в усякому разі вони готувалися до цього. Мені здається, що схожа ситуація сталася і в серпні. Путін, швидше за все, дійсно використовував легенду про «українських диверсантів» для підготовки нового вторгнення, але Держдепартамент США ясно дав зрозуміти, що не допустить цього», ‒ вважає експерт.

При цьому Шмулевич підкреслює: у цій ситуації Україна знову не зробила всіх необхідних кроків. Якщо багато українських ЗМІ і військові експерти в серпні говорили про можливість початку повномасштабної війни або організації нових великих провокацій, то влада країни не надала офіційного розголосу наявним у них доказам подібних планів Москви і не порушила відповідних кримінальних справ.

Щодо кадрових російських військовослужбовців, захоплених в Україні, кримінальні справи теж порушуються нечасто, і ще рідше про них дізнається преса
Авраам Шмулевич

«Щодо кадрових російських військовослужбовців, захоплених в Україні, кримінальні справи теж порушуються нечасто, і ще рідше про них дізнається преса. Найчастіше затриманих швидко обмінюють на полонених українців. Випадок Єрофєєва і Александрова став винятком, тому що їх захоплення вже неможливо було приховати. Україна, на відміну від Нідерландів, навіть не відкрила кримінальну справу з приводу збитого малайзійського «Боїнга», ‒ нагадує експерт.

Саме тому Авраам Шмулевич впевнений: якби українська влада виявила більше рішучості та наполегливості у питанні анексії Криму та окупації частини Донбасу, то і Заходу в цьому разі не залишилося б іншого вибору, окрім як виявити більш жорстку позицію у бік Росії.

Оригінал – на сайті проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG