Доступність посилання

ТОП новини

«Універсали» законсервували державні структури (огляд преси)


Старі кадри системи продовжують посідати керівні місця у державних структурах, стверджує газета «Україна молода». Видання цікавиться: у чому ж причина такої законсервованості державної системи? І чому політична лава запасних лишається короткою та головним критерієм призначення на ту чи іншу посаду досі є не стільки професійність, скільки політична доцільність і квотний принцип. Як приклад журналісти наводять Василя Цушка, якому «пощастило» побувати і народним депутатом, і керівником Одещини, і міністром внутрішніх справ та міністром економіки, і очолювати антимонопольний комітет. Утiм, і за нових часів таких «універсалів» вистачає, зазначає газета. Про них газета розповідає в статті «З ким іти в розвідку».

Кабмін відзвітував про підсумки своєї роботи за перше півріччя. Газета «Сегодня» вивчила звіт і дізналася, що вдалося зробити уряду за шість місяців, і які завдання він ставить перед собою до кінця року. Видання, зокрема, зазначає, що уряд пишається ремонтом доріг, кількістю оформлених субсидій і школами. А експерти переконують, що економіка країни відірвалася від дна. Заголовок публікації – «Табель уряду за перше півріччя».

Встановлення в Росії пам'ятника Івану Грозному слід розглядати як тест: як суспільство сприйматиме рух у бік пітьми, переконує експерт газети «День». Він аналізує – чого слід чекати від Путіна щодо України, а також – про що свідчить заява Дональда Трампа про намір у разі перемоги на виборах зустрітися з Путіним до інавгурації. Експерт вважає, що поки Путін у Кремлі, навряд чи варто чекати від нього рішення піти з Донбасу. Для Путіна це було б делегітимізацією його влади і самопідривом. Питання все в тому, яку відповідь знайдуть Україна і Захід на агресію Кремля, зазначає газета в статті «Термідор» Кремля».

В цьому ж числі «День» оцінює можливість рішення Конституційного Суду щодо можливості позбавити Віктора Януковича звання президента.

Дописувач тижневика «Країна» переконує, що кожного разу, коли в українському публічному просторі хтось без іронії згадує «давньо-руську народність», «революцію і громадянську війну в Україні», «Велику вітчизняну війну», війна на Донбасі та окупація Криму продовжуються ще на 1 хвилину. Тут немає жодної метафори, наголошує автор. Вживання таких словоформ легітимізує в головах ворогів України ту картину світу, яку їм нав’язує кремлівська пропаганда. Отримавши додаткову аргументацію з українського боку, вони з ще більшим завзяттям продовжують боротьбу проти України, наголошує дописувач тижневика «Країна».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG