Доступність посилання

ТОП новини

Радіо Свобода Daily: Януковича не допитали, але наговорити він встиг


Доброго ранку!

Якщо не скайпом, то прес-конференцією

Відеодопит екс-президента Віктора Януковича як свідка у справі п’яти колишніх «беркутівців» не відбувся. Його перенесли на понеділок, 28 листопада, через те, що активісти заблокували виїзд обвинувачуваних із Лук’янівського СІЗО, бо побоювалися, за їхніми словами, що захист «беркутівців» після свідчень Януковича може подати клопотання про пом’якшення для підозрюваних запобіжного заходу.

Після судового засідання Янукович вийшов до преси та підтвердив, що готовий свідчити у будь-який момент. За його словами, допит зірвала українська сторона, і в цьому, мовляв, зацікавлені ті, хто бояться, що злочини на Майдані розкриють. Екс-президент також озвучив свою версію подій, які відбувались в Україні від початку Майдану і до сьогоднішнього дня.

Ось декілька тез:

– Революцію, мовляв, організували «радикали-молодчики»;

– Саме Майдан «спровокував» Крим на «від’єднання», а Донбас на ті події відреагував «емоційним поривом відділитись»;

– Відтак позиція Путіна щодо Криму та Донбасу «викликає повагу»;

– Під час втечі з України у 2014 році він вивозив ручну поклажу;

– Своєю головною помилкою Янукович вважає те, що він не ввів в Україні військовий стан;

– Мріє Янукович, за його словами, про те, щоб «в Україні закінчилась війна», і щоб його «рідний Донбас воскрес». А про політичні амбіції чи про повернення додому поки не думає. Зараз він приділяє багато часу своїй родині: «Молодший онук залишився без батька».

Реакції

Віталій Тітич, адвокат родин Небесної сотні, вважає, що допит Януковича як свідка в інтересах тільки самого Януковича. Він додає, що сам факт співпраці Мін’юсту України з судовими органами країни-агресора дискредитує її перед міжнародними партнерами.

«Якщо допит перенесли, значить була воля згори» – відреагував батько загиблого на Євромайдані Євгена Котляра з Харкова Микола Котляр.

«На мою думку, треба було робити максимум, щоб взагалі запобігти такій юридичній можливості – допитати його в якості свідка, тим більше свідка зі сторони захисту. Якщо цього не вдалося зробити, то залишається єдине – це мінімізувати негативні наслідки такого допиту з юридичної точки зору», – висловив свою думку в ефірі Радіо Свобода екс-заступник генерального прокурора України Віталій Касько.

Якщо ви ще не підписані на Радіо Свобода Daily, то зараз саме час це зробити – і читати далі.

Конкурс для своїх

Комісія з питань вищого корпусу державної служби, яка обирає держслужбовців категорії «А», змінила правила конкурсу, ускладнила порядок допуску журналістів на засідання і закрила документацію, зокрема щодо голосування членів комісії та письмових робіт кандидатів. Й усе це сталося після розслідування журналіста програми «Схеми» Сергія Андрушка, який дізнався, що переможець конкурсу на голову Миколаївської ОДА, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олексій Савченко відповів на 40 тестових запитань за рекордні 6 хвилин. Продовження історії у наступному сюжеті Сергія Андрушка під назвою «Конкурс для своїх».

Хайсер на свободі

Хайсер Джемілєв – син лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва – вийшов на свободу. Після повернення в Україну він вирушить на лікування.

Навчитись воювати онлайн

42-річний український IT-фахівець Василь Корсун запустив сайт, на якому будь-який охочий може пройти онлайн-навчання з різних військових спеціальностей: від балістики до основ партизанської війни. Проект називається «Вишкіл», але дає тільки теоретичні знання. Закріпити навички на практиці можна або в українській армії, або у приватних інструкторів, які працюють на комерційній основі.

Страшна правда

В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років. Цього року це 26 листопада. Свідченням того, що це був саме геноцид, є, зокрема, і віднайдені кілька років тому в сумських архівах акти про смерть. В графі про причину смерті був запис «українець», розповів директор архіву СБУ Ігор Кулик. За його словами, і нині знаходять нові документи, які є доказами сталінського злочину.

Велика частина жертв Голодомору – це люди саме на українському сході. У радянські часи їхні поховання заростали тереном через заборони говорити про них. А тепер родичі знову не можуть відвідати могили рідних, бо багато з них розташовані або на окупованій території, або на лінії розмежування, і ходити туди просто небезпечно через ризик підірватися на міні. «Донбас.Реалії» зібрали свідчення очевидців, їхніх родичів і дослідників, щоб пригадати жертв Голодомору на Донбасі.

А от кореспондентка зі Львова задалася питанням, як говорити про Голодомор з дітьми і відшукала школу, в якій започаткували традицію дарувати паперові жовто-сині незабудки. Діти виготовляють квіти і роздають людям на вулицях, а також ними обклеюють на мапі місця, де був Великий Голод.

Ми ж закликаємо не забувати про ці жертви і запилити в цей день свічку пам'яті

Ваше Радіо Свобода Daily

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG