Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 10:39

Президент США Трамп «готовий працювати» з Макроном – новим керівником Франції


Емманюель Макрон

Президент США Дональд Трамп, не дочекавшись офіційних результатів голосування у Франції, ще у неділю ввечері привітав Емманюеля Макрона з перемогою на виборах.

У повідомленні в Твіттері президент Трамп також написав, що буде «дуже радий працювати з ним»!

Раніше висловлювання американського президента давали підстави вважати, що його погляди більше співзвучні з деякими гаслами Марін Ле Пен, яка програла Макрону з великим відривом.

Макрон здобув 66,06%, а Ле Пен – 33,94% голосів.

Після оголошення результатів Емманюель Макрон розмовляв по телефону з канцлером Німеччини Анґелою Меркель і обіцяв приїхати у Берлін «незабаром».

Ле Пен під час кампанії пропонувала протекціоністську політику для французької економіки, відновлення національної грошової одиниці, референдум щодо членства Франції в ЄС, відновлення контролю на європейських кордонах Франції і кроки проти імміграції.

Марін Ле Пен
Марін Ле Пен

Вона була скептично налаштована щодо НАТО і, так само як Дональд Трамп, наголошувала на потребі співпраці з російським президентом Путіним, попри його антизахідну політику.

Емманюель Макрон переміг під гаслами надії на удосконалення і зміцнення Європейського союзу, заохочення підприємництва та міжнародної торгівлі.

Він звинувачував Ле Пен у підлеглості Путіну та казав, що її неприязнь до мусульманської громади загрожує «громадянською війною» у Франції.

Що далі для Макрона?

39-річний Емманюель Макрон став наймолодшим главою французької держави з часів Наполеона Бонапарта.

Він переміг, попри те (а можливо, завдяки тому), що не був представником традиційних політичних сил.

Його політична партія En Marche – «Вперед» була заснована лише близько року тому і не має жодного депутата у парламенті країни.

Негайним завданням для Макрона буде активне приготування до парламентських виборів 11 і 18 червня.

Коментатори передбачають, що Макрон буде змушений піти на створення коаліції, а отже, на можливі компроміси у втіленні своїх виборчих обіцянок про глибокі реформи.

Українська журналістка у Парижі Алла Лазарєва вказує, що традиційні політичні партії Франції на цих виборах зазнали нищівної поразки:

Марін Ле Пен заявила, що за неї голосували 11 мільйонів французів і що вибори засвідчили розкол країни на «патріотів і глобалістів».

Її партія «Національний фронт» також буде змагатися за парламентські місця на виборах і обіцяє бути «у жорстокій опозиції» до Макрона.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG