Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 19:34

«Російська ЛГБТ-мережа» евакуювала з Чечні понад 40 геїв, 9 – вже за межами Росії


ЛГБТ активісти під час акції у Санкт-Петербурзі. 17 травня 2017 року

Ренат Давлетгільдєєв, Тимур Олевський

Голова «Російської ЛГБТ-мережі» Ігор Кочетков, який займається правовою допомогою чеченським гомосексуалам і сприяє їх переїзду з республіки, розповів «Настоящему времени», що з моменту публікації розслідування російської «Нової газети» про переслідування геїв у Чечні за допомогою до них звернулися понад 80 осіб.

З 1 квітня до нас звернулося вже понад 80 осіб. Більше ніж 40 осіб перебувають за межами Чеченської республіки. 9 осіб з тих, кого ми вивезли, покинули Росію
Ігор Кочетков

«З 1 квітня, коли до нас почали надходити звернення, до нас звернулося вже понад 80 осіб. З них більше ніж 40 осіб, яким ми надаємо допомогу, перебувають за межами Чеченської республіки. Можу сказати, що на сьогоднішній день 9 осіб з тих, кого ми вивезли, покинули Росію. Тобто процес їх евакуації з Росії, що абсолютно необхідно, почався, і це нас теж радує», – розповів Кочетков.

Проте, в період оформлення документів організація зіткнулася з бюрократичними проблемами, які перешкоджають отримати притулок гомосексуалам, які переховуються від переслідування.

«У західних країнах немає процедур на цей випадок. І вони, природно, дуже бояться, що до них приїдуть якісь незрозумілі біженці, якісь терористи, не дай Боже, тому питання з отриманням віз просувається з великим скрипом, прямо скажемо», – говорить Кочетков.

Напередодні російський омбудсмен Тетяна Москалькова передала до Слідчого комітету Росії дані про декілька зниклих безвісти геїв, які піддавалися переслідуванням в Чеченській республіці.

На думку голови «Російської ЛГБТ-мережі», переслідування геїв в Чечні і в Росії в цілому пов’язані з ухваленим в 2013 році законі «про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин».

«Федеральна влада таким чином фактично дала всім зрозуміти, що гомосексуальні люди в Росії – це люди другого сорту, адже цей закон забороняє говорити про гомосексуальних людей як про соціально рівноцінних, – говорить Кочетков. – Чечня – це частина Росії. І те, що на території Росії, на території країни, яка є членом Ради Європи можливі речі, яких не було в Європі з часів Другої світової війни, це, звичайно, має насторожити всіх громадян – і геїв, і не геїв, і людей, що обіймають різні посади в Росії».

17 травня стало відомо, що Литва надала візи двом жителям Чечні, які зазнали переслідувань через свою сексуальну орієнтацію. Про це розповів міністр закордонних справ країни Лінас Лінкявичус. І окремо сказав, що Литва стала першою країною Євросоюзу, яка прийняла у себе чеченських геїві навіть готова розглянути надання їм притулку.

При тому, що у всіх європейських рейтингах Литву ставлять на останні місця за рівнем дотримання ЛГБТ-прав серед країн-членів Євросоюзу.

1 квітня російська «Нова газета» опублікувала розслідування про переслідування і вбивства геїв у Чеченській республіці. Анонімні джерела в силових і урядових структурах повідомили «Новій газеті» про більш ніж сотню чоловіків, яких затримали за підозрою в гомосексуальних зв’язках. За даними газети, щонайменше троє чоловіків були вбиті. Володимир Путін обіцяв, що попросить генпрокурора і главу МВС Росії розібратися в ситуації. Прес-секретар голови Чечні Альві Карімов, як і її голова Рамзан Кадиров, заявили, що в Чечні гомосексуалів взагалі не існує.

Оригінал матеріалу – на сайті спецпроекту «Настоящее время»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG