Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 06:39

Литва дала притулок геям із Чечні – голова МЗС


Ілюстраційне фото: чеченські геї, що через переслідування втекли до Москви

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус повідомив, що його країна надала притулок двом геям із Чечні в Росії, що зазнавали там переслідування через свою орієнтацію.

Як підтвердив він в інтерв’ю агентству BNS, Литва видала цим двом чоловікам належні візи після повідомлень про кампанію тортур зловживань щодо гомосексуалів у цій республіці на російському Північному Кавказі.

Росія зазнає дедалі більшого тиску з боку міжнародної спільноти через ставлення до ЛГБТ-спільноти в Чечні. І правозахисники, і уряди низки країн вимагають від Росії розслідувати дані про кампанію зловживань, катувань і вбивств геїв у Чечні, про яку повідомило минулого місяця незалежне російське видання «Нова газета».

Зокрема, у вівторок у Франції тамтешні ЛГБТ-активісти повідомили, що подали скаргу до Міжнародного кримінального суду на голову республіки Чечні в Росії Рамзана Кадирова через повідомлення про переслідування геїв у Чечні. За їхнім повідомленням, у скарзі, поданій у понеділок, Кадирова називають організатором «геноциду» ЛГБТ-спільноти в Чечні і «катувальних таборів, що мають на меті винищення гомосексуалів» у північнокавказькій республіці в Росії.

Кадиров заперечує звинувачення в кампанії переслідування і фізичного знищення геїв у Чечні. Він також стверджує, що в чеченському суспільстві гомосексуальності взагалі не існує.

Чеченські правоохоронці стверджують, що до них не надходили ніякі дані про такі переслідування.

Раніше президент Росії Володимир Путін обіцяв підтримати розслідування інформації про придушення геїв у Чечні. При цьому він припустив, що ця інформація є лише чутками. У Кремлі давали знати, що вважають цю інформацію такою, що не підтвердилася.

А у столиці Росії Москві Басманний суд відмовився розглядати скаргу видання «Нова газета» на бездіяльність голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна після повідомлень про затримання і вбивства гомосексуалів у Чечні.

«Нова газета» наприкінці квітня поскаржилася до суду через те, що Слідчий комітет Росії не здійснив перевірки інформації про вбивства і переслідування геїв на Північному Кавказі, яку це видання оприлюднило на початку квітня. Тоді влада Чечні звинуватила газету в наклепі, до редакції надійшли погрози.

Потерпілі від таких переслідувань у Чечні геї повідомляли Радіо Свобода та іншим засобам інформації про зловживання, яких вони зазнали.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG