Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 03:21

Трамп віч-на-віч із папою Франциском: спроба часткового примирення


Президент США Дональд Трамп під час зустрічі із папою Римським Франциском. Ватикан, 24 травня 2017 року

Рим – У Ватикані відбулася приватна аудієнція папи Римського Франциска із президентом США Дональдом Трампом. За спостереженнями репортерів, на початку зустрічі виникло певне напруження, коли американський лідер посміхався, а понтифік мав серйозний вигляд. Олядачі констатують, що обидва співрозмовники продемонстрували світові спробу часткового примирення, зважаючи на їхні протилежні погляди щодо провідних питань міжнародної політики.

​Ввічливі посмішки, рукостискання, фото і знайомство з дружиною президента Дональда Трампа Меланією, дочкою Іванкою та членами американської делегації. Зустріч неординарна, яку ще півроку тому годі було уявити. Заради милосердя і прощення, а найбільше відповідно до сценарію реальної політики, обидва лідери намагалися розморозити непрості відносини, які склалися між ними на відстані.

Папа Франциск приймає Трампа у Ватикані (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

«Сьогодні зустрілися папа, який любить світ, відкриває свої обійми і двері усім народам світу, і повна йому протилежність – президент-консерватор традиційних поглядів, ксенофоб, який боїться світу», – описав зустріч італійський публіцист Вітторіо Дзукконі.

Спільні теми

На початку Дональд Трамп з посмішкою заявив, що для нього «велика честь бути тут». Як інформує прес-служба Ватикану, протягом півгодинної приватної розмови йшлося про свободу віросповідань, мігрантів, захист миру, особливо в контексті становища християн на Близькому Сході.

Папа подарував Дональдові Трампу примірник свого послання з нагоди цьогорічного Дня миру, підписаний понтифіком для президента. Дарунок вважають символічним, оскільки напередодні Франциск обіцяв говорити про теми, які єднають обох лідерів. А питання миру і релігійних свобод – важливі пріоритети як Святого престолу, так і чинної адміністрації США.

У пошуку визнання

Дональд Трапм раніше заявив, що для нього аудієнція у Ватикані важливіша, ніж саміт «Групи семи», який відбудеться на Сицилії наприкінці тижня. Більшість експертів наголошують, що американський лідер шукає насамперед міжнародного визнання та намагається поліпшити образ суперечливого політика, котрого на батьківщині цькують за інтриги з росіянами і конфлікти з керівництвом Федерального бюро розслідувань (ФБР).

Оглядач видання La Repubblica Федеріко Рампіні вважає, що, попри ввічливу розмову, між папою і президентом США залишаються два основні аргументи, з приводу яких їм важко знайти спільну мову.

Папа Франциск гостро критикував Трампа за наміри зводити мур на кордоні з Мексикою та антиімміграційну риторику
Федеріко Рампіні

«По-перше, йдеться про імміграцію. Папа Франциск гостро критикував Трампа за наміри зводити мур на кордоні з Мексикою та антиімміграційну риторику. По-друге, тема кліматичних змін. Франциск рішуче відстоює захист довкілля та дотримання Паризької угоди. Дональд Трамп – хоча формально не відмовився від зобов’язань згаданої угоди – однак, її заперечує. Він дійшов до того, що назвав кліматичні зміни вигадками китайців. Чому саме китайців? Хтозна», – зазначив Федеріко Рампіні.

Щоб нагадати американському гостеві про важливість питань клімату, папа Римський зробив інший символічний жест: подарував свою енцикліку Laudato si про захист довкілля.

На прощання президент Трамп чемно запевнив, що ніколи не забуде слів, сказаних понтифіком для нього, однак він не сказав, яких саме слів.

Президент США Дональд Трамп під час зустрічі із папою Римським Франциском. Ватикан, 24 травня 2017 року
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі із папою Римським Франциском. Ватикан, 24 травня 2017 року

Папа Франциск наприкінці ще й пожартував із першою леді Меланією, яка згодом вирушила до католицької дитячої лікарні. Дочка президента Іванка у свою чергу відвідала волонтерів благодійної організації Святого Егідія, яка тісно співпрацювала з Ватиканом з метою розморозити відносини між США і Кубою часів президента Обами.

Такі кроки жінок зі згоди Дональда Трампа – важливі для ватиканської дипломатії – засвідчили про чергову зміну поглядів президента, констатують аналітики при Святому престолі. Утім, вони радять стежити за тим, як надалі папа Римський реагуватиме на мінливу поведінку американського лідера. На сьогодні, підсумовують експерти, не вдалося знайти справжньої гармонії і порозуміння між співрозмовниками.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG