Доступність посилання

Радіо Свобода Daily: Порошенко вже три роки президент, а Савченко рік на волі


Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

«Трирічка» Порошенка

«Стало більше цукерок» – так про три роки президентства Петра Порошенка відгукнулись перехожі у столиці. Натомість опитані нами експерти головними досягненнями вважають довгоочікувану Угоду про безвізовий режим між Україною та ЄС та відновлення армії. Втім, додають: нікуди не ділась корупція, не посадив Порошенко й «бандитів у тюрми».

«Навіть існують підозри, що стара система відновила себе під, скажімо так, новими прапорами. І чи не буде тривати ера, яка була в попередні 25 років в Україні?» – запитує німецький експерт Андреас Умланд.

Савченко «мітить» у президенти?

Ще одна дата, яка дозволяє обернутись та проаналізувати зроблене – це рік після звільнення української льотчиці та народного депутата Надії Савченко. За цей час вона неодноразово зустрічалась із лідерами бойових угруповань і закликала до переговорів з ними; анонсувала власні «списки Савченко» для звільнення заручників; втратила місце у фракції «Батьківщини», яка провела її до парламенту. Зараз вона готує власну політичну партію, з якою хоче йти на парламентські й президентські вибори. Проте якщо після звільнення за Савченко як імовірну главу держави проголосували б 10% українців, то через рік після повернення її ім’я вже не фігурує в електоральних опитуваннях. Як оцінюють експерти та колеги діяльність Надії Савченко на волі, а також її політичні перспективи, дізнавалась наша парламентська кореспондентка.

День народження Фірташа по-віденськи

Український олігарх Дмитро Фірташ нещодавно відсвяткував в Австрії свій день народження. Так він робить уже четвертий рік поспіль, адже не має змоги залишити межі цієї країни, бо його розшукує ФБР. «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») вирушили до Відня, щоб подивитись, хто з українських політичних діячів залишився вірним Фірташеві й приїхав привітати його навіть тоді, коли на нього полюють правоохоронці щонайменше трьох західних країн.

Перші суди у справі «податкових схем Клименка-Януковича»

«Ще одне милосердше рішення і я почну переживати за пожежний стан на Печерську». Так генпрокурор Юрій Луценко відреагував на рішення Печерського суду Києва відпустити низку фігурантів масштабної спецоперації СБУ та МВС проти схеми ухилення від сплати податків, яка діяла в уряді Януковича.

Чотирьом затриманим судді призначили два місяці арешту та різні суми застави (від трьох до 120 мільйонів гривень), решту – відпустили під домашній арешт чи особисті зобов’язання. Обурила така ситуація і простих українців, які запитують, чи будуть тепер звільнених податківців везти додому на гвинтокрилах, як і під час затримання.

Успішне ГПУ

І якщо вже згадали про Юрія Луценка і очолюване ним ГПУ, пропонуємо Вам матеріал про можливе накручування успішності цього відомства. Справа в тому, що, всупереч заявам Юрія Луценка, минулого року Генеральна прокуратура повернула державі та громадянам нібито не 10 мільярдів про що було заявлено, а реально – лише 3,8 мільярда гривень. До такого висновку дійшло інтернет-видання «Наші гроші», дослідивши надані Генпрокуратурою понад 5,6 тисяч судових рішень. Експерти наголошують, що прокурорська статистика умисно побудована так, аби накручувати показники та закликають оптимізувати систему обліку.

На завершення Вам точно не накручена, а справжня історія успіху переселенців, що готують найбільші букети з млинців, а також унікальна для України колекція мотоциклів Harley-Davidson.

Харків'янин зібрав колекцію американських мотоциклів (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Будьте успішними!

Ваше Радіо Свобода Daily

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG