Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 03:31

Ще одне фейкове зображення у «страшилці» прокремлівських ЗМІ про Україну


Прокремлівські ЗМІ поширили дезінформацію про українських військовослужбовців, начебто ті «принесли в жертву місцевого мешканця слов'янському богу». Про це йдеться в огляді дезінформації від робочої групи зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішніх зв’язків. Одне із видань навіть проілюструвало матеріал фотографією із фільму 2008 року.

Одне ЗМІ поширило фейкову «новину», нібито група українських військовослужбовців 57-ї механізованої бригади відсвяткувала язичницький ритуал і принесла в жертву місцевого жителя слов'янському богу. Про це йдеться в огляді дезінформації прокремлівських медіа від робочої групи East StratCom.

«Дезінформація повторювалася в кількох медіа, і в одному з них це було проілюстровано фотографією солдата, що «їсть людську руку». Фото, яке раніше використовувалося прокремлівськими дезінформаційними матеріалами, насправді походить з російського фантастичного фільму 2008 року «Ми з майбутнього», – мовиться у матеріалі. (Ішлося про роботу декораторів того фільму, які знімали для себе «жартівливі» фото зі зробленими ними натуралістичними макетами відірваних частин людського тіла – ред.)

Цю ж так звану «новину» з іншими зображеннями раніше поширили й інші сайти, наприклад «Русская весна».

Це ж саме зображення прокремлівські медіа використовували для створення фейків ще у 2014 році.

Щотижня «Огляд дезінформації» подає актуальні матеріали – приклади того, як прокремлівська дезінформація подається в міжнародних ЗМІ, а також готує новини та аналітику на цю тему. Основну увагу в «Огляді» приділяють ключовим тезам, які транслюють міжнародні ЗМІ й котрі визнані упередженими та такими, що спотворюють факти і/або поширюють прокремлівську позицію. Це не означає, що згадане ЗМІ пов’язане з Кремлем чи дотримується прокремлівської позиції або навмисно хоче дезінформувати. Аналітична pобоча група зі стратегічних комунікацій East Stratcom створена верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Моґеріні в 2015 році у відповідь на прохання глав держав усіх 28 країн-членів ЄС «здійснювати протидію кампанії дезінформації з боку Росії».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG