Доступність посилання

ТОП новини
23 Травень 2019, Київ 15:45

ЮНІСЕФ оприлюднив разючі дані про міни на Донбасі


Ілюстраційне фото

Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) повідомляє, що Східна Україна є одним з найбільш замінованих місць на Землі.

Це створює небезпеку для 220 000 дітей, які живуть в районах, сповнених мін, вибухонебезпечних боєприпасів та інших смертоносних залишків війни.

«Неприйнятно, що ті місця, де діти могли безпечно грати менш ніж чотири роки тому, зараз «забруднені» смертоносними вибуховими пристроями», – заявила представник ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.

«Всі сторони конфлікту повинні невідкладно припинити використання цієї жахливої зброї, яка «забруднює» громади і становить постійну небезпеку поранення і загибелі для дітей», – наголосила вона.

Щотижня одна дитина була жертвою конфлікту на сході України, мовиться в даних ЮНІСЕФ за період з січня по листопад. Основними причинами уражень дітей стали вибухонебезпечні залишки війни (ERW), боєприпаси, що не вибухнули (UXO), на частку яких припало дві третини смертей і поранень дітей протягом цього часу.

В більшості випадків ураження ставались, коли діти підбирали вибухові пристрої, такі, як ручні гранати або детонатори.

Міни та інші вибухові пристрої також наражають на ризик життєво важливу інфраструктуру постачання води, газу та електроенергії.

Цього місяця на Донецькій фільтрувальній станції, яка забезпечує водопостачання для 350 000 людей, було знайдено боєприпас, що не вибухнув.

Групи з розмінування викликались на фільтрувальну станцію 13 разів цього року, наголошується в заяві ЮНІСЕФ.

ЮНІСЕФ закликає всі сторони конфлікту дотримуватись припинення вогню і дозволити розмінування та відновлення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG