Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 21:07

«Електоральний султанат»: роль Криму у виборах президента Росії


Російська передвиборна агітація в окупованій Євпаторії

Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ не спостерігатиме за виборами президента Росії в анексованому Криму ‒ про це повідомив представник бюро Томас Раймер. При цьому до сусідньої Росії спостерігачі поїдуть у складі 500 осіб.

На думку підконтрольного Кремлю голови Криму Сергія Аксьонова, спостерігачі ОБСЄ просто бояться визнати, що на анексованому півострові «все прозоро». У свою чергу, російський голова Громадської палати Криму Григорій Йоффе наголосив: якщо представники ОБСЄ не приїдуть з перевіркою, то й критикувати вибори не мають права.

Російське видання «Известия» повідомляє про те, що більше ніж 150 депутатів із різних країн приїдуть на російські вибори як спостерігачі, а частина з них нібито відвідає виборчі дільниці у Криму.

Український політолог, директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк вважає, що Україна має уважно відстежувати тих, хто поїде спостерігати за незаконними президентськими виборами до анексованого Криму.

Україні треба уважно стежити за тим, як ці іноземці перетинатимуть кордон з анексованим півостровом, щоб надалі заборонити їм в’їзд
Микола Давидюк

‒ Може йтися хіба що про приватні візити окремих іноземних депутатів, оплачені російською стороною. Жодного стосунку до ОБСЄ це мати не може, хоча кремлівська пропаганда, звичайно ж, роздмухає велику подію та знову оголосить про те, що Крим у черговий раз нібито визнали російським. Україні треба уважно стежити за тим, як ці іноземці перетинатимуть кордон з анексованим півостровом, щоб надалі заборонити їм в’їзд за законом. Окрім того, Києву варто публікувати такі списки, звертатися до партій таких політиків, доносити інформацію до їхніх виборців. Вже були прецеденти, коли візит до Криму руйнував кар’єру досить високопоставлених європейських політиків.

Микола Давидюк
Микола Давидюк

Український юрист, фахівець із міжнародного права Роман Шахматенко переконаний, що Кремль поставив завдання домогтися переконливої перемоги для чинного російського президента навіть без урахування Криму.

Дуже важливо не йти на поводі у Кремля та не переводити тему з повністю незаконного голосування у Криму
Роман Шахматенко

‒ Переможець на цих виборах відомий, і це Володимир Путін. У цій кампанії він шукає додаткової легітимізації своєї влади, зокрема й за рахунок Криму. Головне питання: перед ким? Перед світовою громадськістю чи перед росіянами? Думаю, що завдання перед Кремлем стоїть таке: навіть якщо відкинути голоси Криму, перевага Володимира Путіна у Росії має бути такою ж значною. Це потрібно, щоб ніхто не засумнівався в легітимності російського президента. Дуже важливо не йти на поводі у Кремля та не переводити тему з повністю незаконного голосування у Криму. Це ми знаємо й без спостерігачів.

Російський голова півострова Сергій Аксьонов запросив міжнародних спостерігачів на вибори президента Росії до Криму ще у грудні 2017 року.

«Ми запрошуємо, як тільки будуть ухвалені рішення керівництвом Російської Федерації щодо допуску спостерігачів, будь ласка. Крим відкритий, тут все прозоро, й упевнені, що вибори відбудуться повністю відповідно до федерального (російського – ред.) законодавства, жодних проблем немає. Представники ОБСЄ не хочуть підтвердити легітимність, адже розуміють, що у нас усе буде зроблене згідно із законом, і тоді, якщо вони будуть присутні, їм доведеться все визнати. Вони говоритимуть, що нас не було у Криму, й усілякі байки, які будуть з’являтися в інтернеті від провокаторів, братимуть за основу й розповідатимуть про те, як були порушені права людини у виборчій кампанії. Їм просто потрібен привід», – заявив Аксьонов.

Російський політолог Дмитро Орєшкін робить висновок, що кремлівські політтехнологи намагаються перетворити Крим на черговий «електоральний султанат».

Дмитро Орєшкін
Дмитро Орєшкін
Кремль розпочав цю гру з міжнародними спостерігачами саме для росіян… Спостерігачами зроблять особливо довірених людей, які знають, як спостерігати
Дмитро Орєшкін

‒ Чим довше я про це думаю, тим більше схиляюся до думки, що Кремль розпочав цю гру з міжнародними спостерігачами саме для росіян. Багато хто втомився від Володимира Путіна, а тут їм розкажуть, що приїхали іноземці з усього світу й не знайшли порушень. Щоправда, навіть у Білорусі та Казахстані поки відмовляються надсилати своїх представників. Що ж до кримчан, то їм намалюють хорошу явку та величезний відсоток голосів за Володимира Путіна незалежно від реальних настроїв. Півострів перетворюють на один з «електоральних султанатів», де більшість населення завжди голосує за чинну владу. Спостерігачами зроблять особливо довірених людей, які знають, як спостерігати.

Оригінал публікації – на сайті Крим.Реалії

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG