Доступність посилання

ТОП новини

«Це ідеальна стратегія» – Білл Браудер про персональні санкції щодо росіян


Білл Браудер

Американський інвестор і лобіст Білл Браудер розповів, чому, на його думку, персональні санкції щодо росіян, близьких до президента країни Володимира Путіна, будуть діяти ефективно.

«Це ідеальна стратегія, тому що [у Кремля] немає можливості адекватно відповісти», – вважає Білл Браудер.

Лобіст підкреслив, що він персонально не має стосунку до підготовки нового списку. У 2009 році доповідь Браудера в Конгресі лягла в основу так званого «списку Магнітського» – закону, який вводив персональні санкції проти росіян, які імовірно причетні до загибелі юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського в російському слідчому ізоляторі.

«Націлившись на олігархів, Сполучені Штати створили для них цікаву дилему. Чим більше вони лояльні до Путіна, тим вища ймовірність їхнього включення до списку санкцій. Водночас: чим менше вони вірні Путіну, тим більше у них проблем з Путіним. Це створює для них серйозну проблему, і ви можете побачити, як в Москві люди збентежені і панікують через це», – пояснив Браудер.

На його думку, з часом санкційні списки будуть збільшуватися. «Я не думаю, що є якась зміна в політиці санкцій», – сказав він.

У понеділок, 29 січня, адміністрація США представила Конгресові «кремлівську доповідь», у якій перераховані посадові особи, політики і олігархи, близькі до Володимира Путіна. Частина доповіді засекречена. Передбачається, що на підставі цієї доповіді Мінфін США запровадить нові санкції проти цих людей, членів їхніх родин та накладе обмеження на закордонні активи.

У грудні минулого року російський суд заочно засудив Браудера до дев’яти років позбавлення волі. Його визнали винним у навмисному банкрутстві і ухиленні від сплати податків на суму понад 3 мільярди рублів (нині понад 1,5 мільярда гривень). Це вже другий вирок російського суду проти Браудера, винесений заочно.

Путін звинувачував Браудера в фінансуванні Демократичної і Республіканської партій США і посилався на те, що в Росії американський лобіст засуджений до дев'яти років позбавлення волі. Російський президент говорив, що в основі діяльності Браудера лежать «звичайний кримінал, шахрайство і крадіжка».

Оригінал матеріалу – на сайті спецпроекту «Настоящее время»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG