Доступність посилання

ТОП новини

На Донбасі загинули кілька сотень військових Росії – Канигін


Останки одного з двох військових, знайдених місією «Евакуація 200» поблизу селища Кримського у Луганській області, 10 червня 2016 року

Гості програми «Ваша Свобода»: Владислав Селезньов, ветеран ЗСУ, військовий журналіст; Павло Канигін, військовий кореспондент російської «Нової газети»; Михайло Макарук, речник міжнародної спільноти розслідувачів InformNapalm.

Загиблий у Сирії генерал Збройних сил Росії Валерій Асапов дійсно перед відрядженням до Сирії командував підрозділами бойовиків на окупованому Росією Донбасі. Такими є результати розслідування агенції Reuters. Це не нові дані про «подвиги» російського кадрового генерала на сході України. Раніше українська розвідка повідомляла, що саме Асапов командував 1-м армійським корпусом бойовиків у Донецьку. Натомість один із представників ОРДО Едуард Басурін переконував Reuters, що «Асапова на Донбасі не було».

Ваша Свобода | Росія на окупованому Донбасі. Офіцери та рядові
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Олександр Лащенко: Пане Селезньов, наскільки вагома присутність кадрових російських офіцерів і рядових на окупованій Росією українській території – в ОРДЛО? Чому Україна ширше, як видається, не пред’являє цей супердоказ, що росіяни від самого початку беруть участь в окупації – так мало пред’являють російських військових, яких захопили у полон?

На всіх керівних посадах, починаючи від рівня командира роти і вище, перебувають російські професійні військовослужбовці
Владислав Селезньов

Владислав Селезньов: Присутність російських військ на території окупованого Донбасу – це «секрет Полішинеля». Вся світова спільнота знає, що на всіх керівних посадах, починаючи від рівня командира роти і вище, перебувають російські професійні військовослужбовці. «Они там есть».

І вони були там з самого початку агресії Російської Федерації проти нашої країни.

Сьогодні на окупованих частинах Донецької і Луганської областей перебуває близько 32 тисяч окупаційних військ. Кількість російських саме офіцерів понад 3 тисячі.

Всі бойовики, які потрапили у полон до ЗСУ, відразу передаються СБУ
Владислав Селезньов

За процедурою, яка була встановлена в районах проведення АТО штабом АТО, всі бойовики, які потрапили у полон до ЗСУ, відразу передаються СБУ. І ГРУшники затримані, і Агеєв, і військовослужбовець у званні «майор», який представляв службу логістики «ЛНР» – всі стали всесвітньовідомими лише тому, що на першому етапі затримання стали публічними. Таких затримань відбувається набагато більше.

Владислав Селезньов
Владислав Селезньов

Це багаж для здобуття розвідувальної інформації і фонд для обміну наших військовослужбовців
Владислав Селезньов

Це багаж для вивчення спецслужбами України, здобуття відповідної розвідувальної інформації і фонд для обміну наших військовослужбовців, які потрапили у полон. На території окупованого Донбасу працюють і спецслужби Головного розвідувального управління Збройних сил Російської Федерації, інші спецпідрозділи, які мають відповідного рівня підготовленості фахівців.

Як армія Росії воює в Україні. Докази за 2017 рік (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:07:34 0:00

Специфіка виконання завдань підрозділів Збройних сил Російської Федерації спрямована на те, щоб посилити саме наступальну складову частин та підрозділів. Генштаб ЗС Росії формує потужний кулак саме на кордоні з Україною. Це десятки тисяч російських вояків.

– Пане Макарук, чи володієте ви інформацією на сьогодні, наскільки поширена присутність саме російських кадрових офіцерів, рядових на окупованій території Донбасу?

Михайло Макарук
Михайло Макарук

Виявлено додатково 11 із вже виявлених 44 новітніх типів озброєння, які виробляються лише в Росії, нікуди більше не постачаються
Михайло Макарук

Михайло Макарук: На даний момент наша команда представила 330 нових гарантованих доказів присутності російських військ і кадрових військових саме на Донбасі. Було виявлено додатково 11 із вже виявлених 44 новітніх типів озброєння, які виробляються лише в Росії і використовується російською армією, нікуди більше не постачаються.

Ще виявили 8 із 83 представників кадрових військових частин Російської Федерації за найрізноманітнішою географією – від Північного Льодовитого океану до військ, що знаходяться в Таджикистані, від військ, які знаходяться в окупованому Придністров’ї, Криму та Абхазії до Далекого Сходу.

Можемо вказувати на всебічну агресію, яка ведеться не в якихось рамках певних військових округів Росії, а саме, що це йде централізовано.

Все курирується кадровими російськими офіцерами. Вони вчать українську молодь вбивати українців
Михайло Макарук

Ще виявили 110 нагороджених військових російськими нагородами за агресію в Криму, на Донбасі та в Сирії. Головною військовою силою є російські найманці, які прибували у вигляді «гарматного м’яса». Все це курирується кадровими російськими офіцерами. Ними представлені всі спецпідрозділи та найбільш технічні посади. Вони вчать українську молодь вбивати українців, формують пропаганду і мету та дають цілі.

Скільки не зловили б цих покидьків на території нашої держави, зобов’язані їх обмінювати на наших хлопців у полоні
Михайло Макарук

Скільки ми не зловили б цих покидьків на території нашої держави, зобов’язані їх обмінювати на наших хлопців, які зараз знаходяться у полоні.

За ексклюзивними матеріалами, які були передані Українським кіберальянсом, ми досліджували приватну компанію Вагнера. Там зарплата становить від 2 тисяч доларів за місяць. Щодо тих, хто приїжджає, найрізноманітніші типи зарплат, які залежать від одного простого чинника – від кваліфікації і як повезло тій чи іншій людині. Неодноразово фіксувалися випадки, коли працювали за їжу.

– Пане Канигін, за вашими спостереженнями, наскільки є суттєвою роль військових із Росії у бойових угрупованнях «ЛНР» і «ДНР»? І щодо втрат кадрових російських військовослужбовців на Донбасі – є більш-менш достовірні дані?

Павло Канигін (переклад): Ця роль визначальна, якщо вести мову про участь офіцерів у тренувальних заходах, управлінні, пов’язаних з тилом, з забезпеченням, з керівництвом підрозділів від роти і вище. Російська влада завжди наголошує: це люди, які «за власним бажанням» поїхали на Донбас, жодного стосунку до офіційного Міноборони не мають, «взяли відпустку» і можуть робити все, що завгодно.

Павло Канигін
Павло Канигін

Гібридна логіка – прекрасно розуміємо, що взяти відпустку офіцер на місяць чи на три не може, ніхто його ніколи не відпустить, тим більше знаючи, що їде на війну до сусідньої держави
Павло Канигін

Це і є так звана гібридна логіка – прекрасно розуміємо, що взяти відпустку офіцер на місяць чи на три не може, ніхто його ніколи не відпустить, тим більше знаючи, що їде на війну до сусідньої держави, що підпадає під статтю Кримінального кодексу Росії про найманців, але водночас якби і не причепитися. Це питання часу. У майбутньому, може, навіть і недалекому довідаємося, що все, можливо, було інакше.

Допоки в Росії зберігається сьогоднішня влада, достеменно нічого з документами сказати не можна. Як тільки ми почали підбиратися, в першу чергу Шлосберг (депутат псковських зборів, який надрукував дані щодо анонімних поховань тих, хто загинув на Донбасі – ред.) до подібних доказів, держава видала спецзакон про засекречення даних про військові втрати в мирний час.

Точних цифр ні у кого немає. Є приблизні – декілька сотень загиблих за весь час. Але в 2014-у і в 2015-у похорони військових відбувалися практично щотижня у різних регіонах Росії, які загинули «на навчаннях у Ростовській області» або ж просто «на навчаннях». Це коли ще не була задіяна «гібридна армія», яка «у відпустках», наполовину з місцевих жителів, наполовину ще з якихось.

  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG