Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 02:01

Чеський євродепутат Штетіна вибачився перед Джемілєвим за проросійського президента Земана


Яромір Штетіна (архівне фото)

Брюссель – Правда переможе, а політична солідарність й недопущення компромісів щодо тиску на Росію не повинні припинятися. Ці сигнали лунають у Європейському парламенті на тлі свідчень запрошених лідерів кримських татар, журналістів та правозахисників з окупованого півострова. Мустафа Джемілєв, Ільмі Умеров, Ахтем Чийгоз та інші свідки грубих порушень людських прав та переслідувань з боку окупаційної влади закликали ЄС не послаблювати своєї позиції неприйняття дій Росії, яка поставила весь демократичний світ перед складним сучасним викликом.

Нині йде 1432-й день окупації українського Криму, поневірянь та принижень корінного місцевого населення півострова
Мустафа Джемілєв

«Нині йде 1432-й день окупації українського Криму, поневірянь та принижень корінного місцевого населення півострова» – лідер кримських татар Мустафа Джемілєв у Європейському парламенті розповідає про реальний стан справ окупованого півострова, про зникнення людей, покарання, тортури й переслідування за правду, про реальні цифри гонінь, прихованих за кольоровою картинкою російської дезінформаційної машини.

У ЄС є тенденція пов’’язувати санкції здебільшого із війною на Донбасі, але не можна забувати про окупацію Росією українського півострова, заявила євродепутат від Німеччини Ребекка Гармс на конференції «4 роки окупації – шляхи підтримки Криму та кримських татар», що була організована групою Європарламенту «Друзі європейської України».

Євродепутат від Чехії Яромір Штетіна закликав озирнутися на паралелі недавньої історії окупації його країни радянськими військами та нинішньої окупації Росією українського півострова. Звертаючись до Джемілєва російською мовою, Штетіна попросив вибачення.

Президент моєї країни Чехії Мілош Земан закликав Джемілєва змиритися із окупацією Криму і згодитися з тим, що він належить Росії. Мені за це соромно. І я хочу перед Вами публічно попросити вибачення
Яромір Штетіна

«Коли Чехословаччина була окупована радянською армією, наш шановний Мустафа виступив проти – і за це його ув’язнили на три роки, – пояснив євродепутат. – Хочу йому ще раз подякувати за цей мужній подвиг. А тепер, на жаль, президент моєї країни Чехії Мілош Земан закликав Джемілєва змиритися із окупацією Криму і згодитися з тим, що він належить Росії. Мені за це соромно. І я хочу перед Вами публічно попросити вибачення».

«Не бійтеся казати правду про Крим, Росію та Україну» – Штетіна

На запитання: «Що робити і як допомогти» Штетіна каже: «Не боятися казати правду про Крим, Росію та Україну, бо правда перемагає всю брехню».

Лідер неформальної групи Європарламенту «Друзі європейської України», євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічус наголошує, що альтернативи продовженню й посиленню санкцій щодо Росії немає.

Пятрас Ауштрявічус
Пятрас Ауштрявічус

Перше і найважливіше – це політична солідарність з кримськими татарами, всіма українцями й тими, що залишилися на окупованій частині Криму
Пятрас Ауштрявічус

«Перше і найважливіше – це політична солідарність з кримськими татарами, всіма українцями й тими, що залишилися на окупованій частині Криму, – каже він. – Ця солідарність завжди базується на точній інформації про те, що там відбувається. Треба не допустити компромісів і політичних рішень, як цього хочуть деякі країни ЄС, розпочати новий діалог із Росією, забувши та не бачачи цих великих проблем».

Проблеми, на які в першу чергу євродепутат закликає не заплющувати очі, – це тотальна дискримінація, зокрема в освіті та питаннях громадянства, а також у сфері поваги до прав меншин, де, наголошує Ауштрявічус, «Росія нині переступила через всі конвенції та підписані нею угоди».

«Все українське і татарське знищується» – Умеров

Облави, затримки, кримінальні та адміністративні справи, викрадення і вбивства тривають
Ільмі Умеров

Ільмі Умеров, один із лідерів кримських татар, що був нещодавно звільнений з російської в’язниці, каже, що дискримінація з боку окупаційної влади Криму щодо його співвітчизників має характер терору. «Все українське і кримськотатарське знищується», – каже він, додаючи, що «облави, затримки, кримінальні та адміністративні справи, викрадення і вбивства тривають і сьогодні». На його думку, замість того, щоб вести переговори із країною-окупантом, аби повернути її до Ради Європи, міжнародна спільнота повинна, навпаки, «намагатися вивести її із решти світових структур і організацій, де вона ще представлена».

Із закликом до європейців та низкою вимог до світової спільноти виступає і Євген Чолій, голова Світового конгресу українців, який саме перебуває у Брюсселі.

Чолій закликає звернути увагу на порушення прав людини в Криму
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Ми мусимо розглядати посилення санкцій, включно із припиненням участі Росії в банківській системі SWIFT
Євген Чолій

«Ми мусимо розглядати посилення санкцій, включно із припиненням участі Росії в банківській системі SWIFT, – заявив він. – Закликаю серйозно вимагати присутності міжнародних спостережних установ у Криму, де досі немає жодної. По-третє, звертаюся до всіх держав, які ще не ухвалили «списку Магнітського», зробити це й імплементувати його на ділі. Нарешті, ми маємо продемонструвати, що футбол не є важливішим за права людини, і під час Чемпіонату світу в Росії кожному європейському політику треба оголосити бойкот і не відвідувати жодного матчу».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG