Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 07:09

Кінець арбітражу – це лише початок для серйозних переговорів з «Газпромом» – Едвард Чау


Едвард Чау

«Якщо припустити, що обидві сторони виконають рішення арбітражу, це дасть «Газпрому» та «Нафтогазу» можливість залишити позаду угоди з постачання газу 2009 року і розпочати переговори з майбутніх поставок газу та відносин з транзиту», – так прокоментував рішення Стокгольмського арбітражу експерт американського аналітичного Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS) Едвард Чау в коментарі Українській службі «Голосу Америки».

Ключовим для України є професійно підготуватись і утримувати єдину позицію в підготовці до таких серйозних переговорів

Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, «Нафтогаз» має право на компенсацію на суму більше від двох мільярдів доларів за недостатнє постачання узгоджених обсягів газу для транзиту «Газпромом», повідомляє «Нафтогаз».

Якщо «Газпром» виконає рішення арбітражу, Україні потрібно бути готовою до проведення серйозних переговорів про наступну співпрацю, переконаний Едвард Чау: «Ключовим для України є професійно підготуватись і утримувати єдину позицію в підготовці до таких серйозних переговорів для того, щоб утримувати впевненість ринків та надійність газотранзитної системи».

«Саме відсутність єдності в українському уряді призвела до фатальних помилок в угодах 2009 року», – нагадує аналітик.

Зараз ситуація більш нестійка та чутлива, ніж в 2009 році

Якщо Україна хоче зберегти свою роль в транзиті російського газу, вона мусить завоювати довіру європейських партнерів і проводити реформи сектору енергетики, переконаний аналітик.

На переконання Еда Чау, «зараз ситуація більш нестійка та чутлива, ніж в 2009 році».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG