Доступність посилання

ТОП новини

Булінг у київському ліцеї: школяреві зламали хребці, він лежить уже майже півроку


Максим Черніков

Ірина Кононенко

Максима Чернікова побили на перерві однокласники, та так, що він вже п'ятий місяць не встає – перелом двох хребців. Керівництво ліцею, в якому навчається хлопчик, каже, що проблем з булінгом у них ніколи не було. Хоча мама побитого Максима стверджує зворотне і домоглася порушення кримінальної справи проти нападників.

Семикласникові Максиму Чернікову 12 років. У минулому році він перейшов зі звичайної київської школи в престижний спеціалізований ліцей: хотів стати рекламістом.

5 місяців тому його на перерві побили однокласники – хлопчик потрапив до лікарні з переломом двох хребців.

Я намагався захищати голову, але вони постійно попадали. Їх було двоє. Один з усієї сили налетів на мене і вдарив. Я відлетів на підлогу
Максим Черніков

Максим розповідає, що його били по голові, по плечу. «Я намагався захищати голову, але вони постійно попадали. Їх було двоє. Один був на голову за мене вищий. Другий – за масою. Один [хлопчик] сказав дітям, які стояли за мною: «Відійдіть», з усієї сили налетів на мене і вдарив. І я відлетів на підлогу».

Семикласник розповідає, що агресію нападники проявляли і щодо інших дітей. Але якби за нього хтось заступився, «їх би очікувала розплата ще більша», вважає Максим.

Читайте також: Булінг, або шкільне цькування: налякати поліцією не вдасться, що ж робити?

Тоді школяр поскаржився вчителям на гострий біль в спині і грудях, говорив, що не відчуває ніг. Через півтори години після того, що сталося, за ним приїхала бабуся Валентина Волокжаніна. Вона наполягла на тому, щоб в ліцей викликали «швидку».

Валентина Волокжаніна, бабуся Максима
Валентина Волокжаніна, бабуся Максима

Вони вирішили: бабуся приїде, забере проблему і вивезе її зі школи
Валентина Волокжаніна

«До мене це питання ніхто не намагався підняти. Вони вирішили так: бабуся приїде, забере проблему і вивезе її зі школи», – вважає бабуся Максима.

У лікарні хлопчикові зробили МРТ, де стало зрозуміло, що у Максима – перелом двох хребців.

«Проблем не виникало»

У нас в роздягальні постійно билися, лаялися матом
Максим Черніков

Складнощі у стосунках з однокласниками почалися, за словами Максима, після того, як він отримав удар в око, і в школу прийшли батьки. Але такі ж проблеми були і в інших дітей: «У нас в роздягальні постійно билися, кидали речі, розривали їх, лаялися матом», – розповів Максим.

Читайте також: Якщо дитину б’ють вдома, вчителі чуда не зроблять – Кулеба про шкільний булінг

Після події в ліцеї провели розслідування, розповіла Ірина Бабка, директор київського ліцею податкової та рекламної справи. Співробітники і вона сама отримали дисциплінарне стягнення. Учнів, які побили хлопчика, поставили на внутрішній шкільний облік, з ними проводять профілактично-виховну роботу.

Керівництво ліцею запевняє: проблем з булінгом у них ніколи не було. А в цій ситуації вони діяли згідно із законом.

У Міносвіти України кажуть, що повноважень втручатися в ситуацію у них немає.

Повинні нести покарання ті батьки або посадові особи, які допустили таку ситуацію
Ніна Березіна

«В першу чергу, батьки відповідають. Повинні нести покарання ті батьки або посадові особи, які допустили таку ситуацію або зневажливо ставилися до того, що відбувається в дитячому колективі», – відповіла журналістам Ніна Березіна, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України.

Анна Чернікова, мама Максима, домоглася порушення кримінальної справи проти нападників. Вона доводить, що випадок з її сином – не єдиний. Крім того, вона хоче захистити права своєї дитини в Європейському суді.

Україна – одна зі світових лідерів за показниками цькування серед підлітків і дітей: за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, країна займає четверте місце в світі за рівнем підліткової агресії. За даними ЮНІСЕФ, в 2017 році з цькуванням зіткнулися 67% українських школярів.

Оригінал – на сайті проекту «Настоящее время»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG