Доступність посилання

ТОП новини

Міністр розібрався: Компроміс для Київської консерваторії


Міністр культури Євген Нищук

Міністр культури Євген Нищук призначив нового виконувача обов’язків ректора Національної музичної академії імені Чайковського. Ним стала проректор з навчальної роботи консерваторії Тетяна Гуменюк. Таким чином, на думку Нищука, вдасться стабілізувати ситуацію довкола зміни ректорів в академії та провести вибори, заплановані на вересень, прозоро. Він також повідомив, що стосовно дії державного секретаря Мінкульту Ростислава Карандєєва, який провів кадрові зміни в консерваторії 1 серпня цього року, проведуть службове розслідування.

До Міністерства культури прийшли на акцію студенти, випускники й викладачі Національної музичної академії імені Чайковського (НМАУ). Вони протестували проти звільнення колишнього виконувача обов’язків ректора Київської консерваторії Максима Тимошенка.

Він обіймав цю посаду з червня 2018 року. На його місце призначили першого проректора НМАУ Анатолія Бровія. Втім, причину звільнення Тимошенку, за його словами, йому не повідомили.

Тимошенко називає своє звільнення незаконним і припускає, що до цього може бути причетний один із київських забудовників Олександр Сусленський та вдова екс-депутата Державної думи Росії Дениса Вороненкова Марія Максакова.

На захист Марії Максакової виступив депутат від Радикальної партії Андрій Лозовий. Він зазначив, що всі звинувачення на її адресу є наклепом і нісенітницею.

У коментарі Радіо Свобода державний секретар Мінкульту Ростислав Карандєєв пояснив, що звільнили Тимошенка через його правопорушення, зокрема статуту академії, деяких нормативних актів та закону «Про вищу освіту».

«Він почав дуже сильно застосовувати адміністративний ресурс. Реально просто купувати викладачів, студентів, впливати на розстановку своїх кадрів на ключових посадах, причому не за професійними ознаками, а зовсім за іншими, просто для того, щоб забезпечити собі позитивний результат на виборах», – зазначив Карандєєв.

Звільнення Тимошенка відбулося без участі міністра культури Євгена Нищука. Того дня він був у відпустці.

Після повернення Нищук почав вирішувати цю проблему. Він разом з Тимошенком та Бровієм розробив дорожню карту зі стабілізації ситуації в консерваторії.

Нищук призначив нового в. о. ректора до виборів ректора, які заплановані на 20 вересня цього року. За його словами, новий очільник консерваторії має бути незалежним і забезпечити прозоре проведення виборів.

«На три тижні, які залишилися до виборів, повинна бути нейтральна особа, яка забезпечить прозорий доступ усіх кандидатів, яка сама безпосередньо не буде подаватися (на вибори – ред.)… Я думаю, що це компромісне рішення. З відпустки в понеділок повертається Тетяна Гуменюк. І в понеділок або вівторок ми представимо її виконуючою обов’язки», – заявив Нищук.

У розмові з активістами міністр повідомив, що відповідна комісія проведе службове розслідування щодо дій держсекретаря. А звільнення Тимошенка Нищук вважає помилкою. Міністр також видав наказ про звільнення Сусленського та ще чотирьох інших своїх радників.

За словами Тимошенка, Максакова звільнилась з посади радника ректора.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG