Доступність посилання

ТОП новини

Температуру на кордонах України в Закарпатті міряють, тест-систем ще не отримали


Перевірка на кордоні України в Закарпатті
Перевірка на кордоні України в Закарпатті

На Закарпатті цього тижня запрацювала тимчасова протиепідемічна комісія, яка затвердила алгоритм дій медиків при зверненні осіб з підозрою на зараження коронавірусом. Створено п’ять медичних груп екстреного реагування. На всіх пунктах пропуску, розташованих на Закарпатті, прикордонники проводять температурний скринінг пасажирів, що прямують на в’їзд в Україну.

Протягом кількох днів в області перебуватиме голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, який задіяний в навчаннях для особового складу двох прикордонних загонів: Чопського та Мукачівського.

Сергій Дейнеко, голова Державної прикордонної служби України
Сергій Дейнеко, голова Державної прикордонної служби України

«Ми два місяці працюємо над цією проблематикою, зосереджували зусилля в аеропортах. Там вже у нас опрацьовані всі механізми та алгоритми. Зараз моя задача навчити прикордонників злагоджено працювати і на Закарпатті», – каже Сергій Дейнеко.

В області з початку тижня діє тимчасова протиепідемічна комісія, є такі в кожній райдержадміністрації. Також голови районів повинні визначити приміщення, які у разі потреби будуть використовуватися для обсервації пацієнтів.

За словами Єлизавети Біров, директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації, в області створять он-лайн карту із зазначенням всіх закладів, куди будуть скеровувати на огляд осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання. Наразі пацієнтів з підозрою на симптоми коронавірусу приймають в обласній інфекційній лікарні в Ужгороді.

Температурний скринінг на пропускних пунктах не створює незручностей – прикордонники

Найбільш потенційно небезпечним з усіх контрольно-пропускних пунктів на Закарпатті щодо «вірусного» трафіку з-за кордону є КПП «Тиса-Загонь» на кордоні з Угорщиною.

Італійський напрямок у нас болючий. У «пікові» дні через КПП «Тиса» приймаємо близько 4 тисяч осіб
Віктор Іванус

«Адже цей пункт пропуску розташований на п’ятому панєвропейському транспортному коридорі, який бере свій початок в Ломбардії (регіон Італії, де виявили хворих на коронавірус), – каже Віктор Іванус, в.о. начальника Закарпатської митниці Держмитслужби. – Італійський напрямок у нас болючий. У «пікові» дні – субота, неділя, понеділок – через КПП «Тиса» приймаємо близько 4 тисяч осіб з цього напрямку та 500–600 транспортних засобів».

Прикордонники запевняють, що досвід боротьби з вірусами на пропускних пунктах Закарпаття є, подібні заходи застосовували у період активізації «пташиного» та «свинячого» грипів. Облаштовані приміщення тимчасової ізоляції, також у запасах 500 захисних костюмів. Усі на кордоні працюють у масках та рукавичках.

Пасажири з розумінням ставляться до додаткових режимних заходів
Сергій Дейнеко

Температурний скринінг одного транспортного засобу з чотирма пасажирами, за словами Сергія Дейнеко, триває близько хвилини.

«Я не бачу жодної проблеми і пасажири з розумінням ставляться до додаткових режимних заходів», – каже голова Держприкордонслужби і додає, що спеціальні заходи триватимуть на кордонах два тижні. Згодом, залежно від ситуації, їх готові продовжити.

Перевірка на кордоні України в Закарпатті
Перевірка на кордоні України в Закарпатті

Закарпатець Василь, житель Чопа, серед перших, до кого на пункті пропуску «Тиса» застосували температурний скринінг. Розповідає, що буває в сусідній Угорщині по кілька разів на тиждень. «Поставили печатку, знаю, що голова не болить, температури нема», – ділиться враженнями чоловік. Коронавірсу, каже, боїться, як і всі, але їздити за кордон не припинить.

Під контролем у лікарів троє осіб та туристична група

Станом на сьогодні на Закарпатті не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Всі служби працюють злагоджено. Про це на брифінгу 26 лютого поінформував в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко.

Проте в обласній інфекційній лікарні в Ужгороді перебувають особи, які мали ознаки гострої респіраторно-вірусної інфекції та відвідали потенційно-небезпечні місця за кордоном. Першим 12 лютого шпиталізували громадянина Китаю, який сам звернувся до медичного закладу. Чоловік, який за день до того прилетів у Київ з Китаю, не мав клінічних ознак хвороби, пробув у медзакладі період карантину і готується за інформацією директора закладу Михайла Поляка до виписки з лікарні.

24 лютого в обласну інфекційну лікарню відправили двох закарпатців. «Один із жителів прикордонного села приїхав із заробітків з Угорщини, де працював на ринку з китайцями. Він звернувся до сімейного лікаря, у чоловіка виявлено явище гострого бронхіту, – прокоментувала випадок Єлизавета Біров, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА. – Цей пацієнт був направлений на карантин в обласну інфекційну лікарню разом із дружиною». За словами Єлизавети Біров, небезпеки коронавірусу у цьому випадку немає, оскільки, як з’ясувалося, китаєць, з яким контактував закарпатець, був в Китаї ще наприкінці грудня минулого року.

Вже у перший день застосування на пунктах пропуску приладів вимірювання температури, 25 лютого, медики доправили до обласної інфекційної лікарні туристичну групу з 25 осіб. Приводом стала зафіксована прикордонниками підвищена температура у жінки, яка подорожувала в групі.

За словами завідувачки відділу Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик, група поверталася з Європи, де близько тижня перебувала на території Франції, Італії, зокрема, на півночі Італії. Туристи пройшли відповідний огляд та вірусологічні дослідження. Як повідомив директор лікарні Михайло Поляк, пасажири групи повністю обстежені, лабораторні аналізи засвідчили відсутність будь-яких захворювань, клінічних проявів коронавірусу теж не виявлено. Сьогодні, за інформацією медиків, група, де були представники різних регіонів України, виїхала із Ужгорода.

Попри налагоджену роботу відповідних служб та медиків, в області досі немає тест-системи для виявлення нового коронавірусу. Бракує також масок, яких не можливо придбати в аптеках. За інформацією департаменту охорони здоров’я 285 тисяч масок повинні незабаром надійти в область, тести теж очікують.

  • Зображення 16x9

    Ірина Бреза

    На Радіо Свобода працюю з 2015 року. Закінчила факультет романо-германської філології Ужгородського національного університету. У журналістиці – з 1998 року. Стажувалась у Freie Universität Berlin за програмою для журналістів, у редакції Savannah Morning News. Працювала у регіональних ЗМІ Закарпаття, всеукраїнських виданнях та інформагенціях.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG