Доступність посилання

ТОП новини

Депутат Шахов розповів, як заразився коронавірусом та сходив у Верховну Раду


Депутат Сергій Шахов грає в шахи під час сесії парламенту, 21 грудня 2016
Депутат Сергій Шахов грає в шахи під час сесії парламенту, 21 грудня 2016

Ірина Ромалійська

Український депутат Сергій Шахов розповів телеканалу «Настоящее время», що захворів на коронавірусну інфекцію. Незадовго до цього він був у Верховній Раді, де контактував з іншими депутатами та навіть новим прем'єр-міністром України.

Ірина Ромалійська: Ми, звичайно, утримуємося завжди від розголошення діагнозу, але ви про це відкрито заявили. Повідомили, що ви захворіли, що COVID-19 діагностували й у вашої дружини. Розкажіть, які симптоми?

– Це і ломота в тілі, і головний біль, і боліли очі. Почався нежить – до вечора пройшов. Почався кашель – спочатку був невеликий. Що стосується температури так, найперша була ознака – це температура. Температура 38 (градусів, - ред.) не спадала три дні, піднялася до 39, але недовго трималася – спустилася на 38. Зараз міряв температуру – було 37,3. Уже ломки кісток та такого ознобу, як був, немає.

Найголовніше, що я приймав – це жарознижувальні, зокрема «Нурофен», про який кажуть, що його не можна приймати.

Я не приймав антибіотиків. Як казали лікарі, так я і робив. Найголовніше, що я приймав – це жарознижувальні, зокрема «Нурофен», про який кажуть, що його не можна приймати. Ніяких побічних ефектів не було. Також я дуже багато п'ю води.

– Ви знаєте, яким чином ви заразилися та від кого? Ви ж повернулися з Куршевеля.

– Я не думаю, що це сталося в Європі. Я впевнений у цьому, тому що інкубаційний період – це 14 днів, а я в Європі був всього-на-всього три дні. По приїзду ввечері ліг спати, а вже на ранок 12 числа я був у місті і до вечора відчув себе погано.

– Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що симптоми можуть проявлятися і в перший же день зараження. Ви після повернення побували у парламенті – були там на засіданні вашого комітету, після – на зустрічі з керівниками фракцій. Там був керівник фракції «Слуга народу» Арахамія, який близько спілкується з президентом Зеленським, була Юлія Тимошенко, спікер парламент. Що з усіма цими людьми, які так чи інакше з вами перетинатися? Хоча джерела видання «Главред», по-моєму, стверджують, що ви з усіма навіть за руку віталися. Чи перевіряли цих людей та їхнє коло спілкування?

– Так, звісно, я був на одній із нарад замість Олега Кулініча із групи «Довіра». Насправді я вітався практично з усіма, і всі люди, з якими я спілкувався – 79 людей, якщо я не помиляюся, – повністю пройшли тестування і чекають відповідь на коронавірус.

– А поки вони чекають, вони перебувають у карантині?

– Звичайно, у карантині.

Я можу говорити тільки про себе. Я перебуваю на карантині, я ізольований

– В ізоляції?

– Знаєте, я ж не слідчий і не буду за кимось бігати та дивитися. Я можу говорити тільки про себе. Я перебуваю на карантині, я ізольований, дружина моя теж ізольована. Те, що я не поїхав у державну лікарню, вважаю правильним, тому що лікарня переповнена.

– Результатів поки що немає?

– Поки що немає, мене ніхто не сповіщав.

– Я хочу вас спитати про одне фото, на якому ви та прем'єр-міністр України, Денис Шмигаль. Коли воно було зроблене? Після вашого повернення?

– Ні, це фото було зроблене до мого від'їзду в Європу, це було зроблено 6 березня.

– А перші симптоми у вас коли з'явилися?

– Перші симптоми у мене з'явилися 12 березня.

– Чи відомо вам, чи робив прем'єр-міністр тест?

– Ні, невідомо, прем'єр-міністру не телефонував, з ним не спілкувався на цю тему. Але я впевнений, що він як нормальний громадянин України пройшов тестування. І якщо у нього буде якась проблема, то він обов'язково про це повідомить.

Оригінал матеріалу – на сайті телеканалу Радіо Свобода «Настоящее время»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG