Відповідаючи на запитання аудиторії, що зібралася в Раді із закордонних відносин, російський віце-прем’єр-міністр заявив, що найбільш надійним способом забезпечити тривалий добрий поступ в американсько-російських стосунках є поглиблення економічних зв’язків. «Я переконаний, що це не безпекові питання, а саме економіка, розвиток високих технологій та інвестиції», – зауважив Сергій Іванов.
У своїй промові він заявив, що економічні стосунки між Америкою і Росією мають великий потенціал для розвитку. Минулого року взаємна торгівля сягнула лише 23,5 мільярдів доларів. А такі країни, як Фінляндія і Швеція, інвестують у російську економіку більше, ніж Сполучені Штати.
Росія хоче інвестицій у високі технології
Разом з тим Сергій Іванов відзначив, що є приклади співпраці між Росією та Америкою, які варті наслідування і поглиблення. Серед іншого, він назвав вдалий досвід співпраці американських інформаційних компаній Google та Microsoft у російському центрі високих технологій Сколково, що неподалік Москви.
Також Іванов згадав, що значна частина нового літака Boeing 787 Dreamliner була розроблена не в Чикаго, де розташована штаб-квартира компанії, а в Москві. І робила його команда молодих російських дизайнерів.
У цьому зв’язку Іванов зауважив, що Росія була б зацікавлена у співпраці в галузях космосу, інформаційних технологій, медицини, ядерної енергії та ефективності використання енергії.
Аудиторія, яка складалася з американських експертів із політології та керівників бізнесу, цікавилася головним чином, які гарантії може дати російська влада іноземним інвесторам. Також їх цікавило, наскільки серйозною є нинішня антикорупційна кампанія в Росії і чи вона не пройде непомітною так, як це відбувалося раніше.
На це Іванов відповів, що його країна зробила великий поступ у боротьбі з корупцією і що збільшилися покарання за корупцію та більше корупційних справ стали потрапляти до суду. Разом з тим Іванов визнав, що російська юридична система далека від ідеалу і потрібно докласти багато зусиль для перетворення її на дійсно ефективний бар’єр для зловживань.