Доступність посилання

ТОП новини

Битва за столицю: Попов не зумів домовитися про заміну Довгого?


Київ – Сьогодні має відбутися сесія київської міської ради. Проте депутати Київради кажуть, що її скликання під сумнівом через конфлікт між секретарем Київради Олесем Довгим та головою столичної міськдержадміністрації Олександром Поповим, який вимагає відставки керівництва Київради та формування в ній нової більшості.

Олександр Попов
За офіційно не підтвердженою інформацією, голова КМДА Олександр Попов зажадав перенести сесію Київради, яка має відбутися сьогодні. Причина полягає в тому, що на розгляд може бути винесене питання про незаконність арешту голови фракції Блоку Черновецького Дениса Комарницького, який був взятий під варту за звинуваченням у розбої.

Представник депутатської фракції групи Блоку Катеринчука Олексій Резніков в інтерв’ю Радіо Свобода підтвердив, що проведення сесії під сумнівом.

«Нібито вона має бути, але, з іншого боку, може і не бути. Я б сказав так: 50 на 50», – вважає він.

КМДА хоче слухняного бізнесмена, який «сидить на гачку»

Після того, як 31 березня Олександр Попов звинуватив керівництво столичної міськради у незаконних оборудках і зажадав формування нової конструктивної більшості, він провів консультації з головами депутатських фракцій Київради. За словами заступника голови фракції УДАР Віталія Кличка Наталії Новак, намір керівництва КМДА відкласти проведення сесії свідчить про те, що Попов не зумів домовитися з лідерами депутатських груп.

Олесь Довгий
«Попов збирав голів фракцій і дуже наголошував, щоб Довгого поміняли на цій сесії. Але якби була необхідна кількість голосів під таке рішення, то, можливо, не стояло б питання про перенесення сесії», – вважає вона.

Директор аналітично-дослідницького Інституту міста Олександр Сергієнко вважає, що керівництво столичної держадміністрації воліло б бачити у кріслі секретаря Київради слухняну й залежну фігуру. Таким може стати депутат-бізнесмен, який «сидить на гачку».

«Посадять таку людину – і вона буде штампувати рішення, – каже експерт. – Але де тут самоврядування, вибачте?»

«Квазіправові» методи проти «молодої команди»

На думку політолога Ігоря Жданова, чинна влада, прикриваючись гаслами про наведення ладу в столиці, діє сумнівними з правового погляду методами.

«Не можемо змінити мера чи обрати свого – значить, ухвалимо такий закон про столицю, який перетворить мера на ніщо, поставимо свого голову КМДА», – зазначає політолог, називаючи такі методи «квазіправовими».

Представники опозиції вважають, що виходом із ситуації могли б стати перевибори міськради та мера столиці. Проте парламентська більшість не підтримала постанови про це. На думку експертів, влада не хоче дострокових виборів у столиці, бо Партія регіонів не зможе перемогти на них.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG