Доступність посилання

ТОП новини

США – Китай: повітряний інцидент. Югославія: справа Мілошевича


США – Китай: повітряний інцидент. Югославія: справа Мілошевича

Прага, 4 березня 2001 – Західна преса продовжує коментувати повітряний інцидент, що стався у неділю неподалік від китайського острова Ханань, унаслідок якого китайський винищувач упав у море, а американський розвідувальний літак змушений був зробити посадку на китайській території. Варто навести кілька заголовків редакційних статей і коментарів на цю тему: «Відновлення холодної війни», «Іспит для Китаю», «Іспит для президента США Буша», «Китайські амбіції» та інші.

Оглядачі повертаються також до арешту колишнього югославського керівника Мілошевича і перстектив його передання міжнародному трибуналові в Гаазі.

Коментуючи дальше затримання китайською стороною екіпажу американського військового літака, газета «Уолл стріт джорнел» пише про вівторкову зистріч дипломатів США із затриманими. Однак, ця зустріч, підкреслює газета, ніскільки не допомогла справі вирішення інциденту. Пекін, як зауважує газета, не зробив нічого, щоб розвіяти зростаючі підозріння, що китайська сторона затримує членів екіпажу, як заложників для дальших торгів з Вашінгтоном, щоб домогтися якоїсь певної мети.

Інша американська газета «Бостон ґлоуб» дещо конкретніше підходить до реакції на інцидент з боку Пекіна. З огляду на те, що інцидент трапився якраз у той час, коли Пекін домагається припинення достав Тайваневі найновіших американських радарних систем та інших видів устаткування і зброї, помітні щораз чіткіші підозріння, що Пекін може шантажувати президента Буша. Дальша доля членів екіпажу, яких Пекін звинувачує у смерті китайського пілота, залежатиме від рішення президента Буша у справі продажу Тайваневі найновішої зброї, пише на закінчення газета «Бостон ґлоуб».

Тим часом газета «Вашінгтон пост» коментує арешт колишнього югославського диктатора Мілошевича і наслідки цього кроку для нового югославського керівництва. Газета схвально відгукується на вівторкове оголошення держсекретаря США Пауела про надання Югославії фінансової допомоги. На думку газети, це допоможе керівникам у Бєлграді подолати як психологічні, так і фізичні бар’єри, бо багато сербів, як вважає газета, бачуть себе, як, зрештою, і Мілошевича радше у ролі жертв, ніж у ролі агресора протягом останніх десяти років насильств на Балканах. Члени конгресу США, які вважають, що Югославія поки що не заслуговує на допомогу, пише на закінчення газета, недооцінюють факт арешту Мілошевича.

Оглядач німецької газети «Зюддойче цайтунґ» Петер Мінх, коментуючи загрозу, яка нависла над Мілошевичем у Югославії, зокрема коментуючи звинувачення, які можуть послужити для вимоги смертної кари колишньому диктаторові, пише, що врешті Мілошевичу, можливо, краще буде віддати себе в руки міжнародного трибуналу в Гаазі, де йому загрожує лише досмертне ув’язнення.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG