Доступність посилання

ТОП новини

Економічні новини


Економічні новини

Київ, 12 квітня 2001 - Прем'єр-міністр України Віктор Ющенко, підсумовуючи свою поїздку до Москви, повідомив, що в результаті переговорів з прем'єром Росії Михайлом Касьяновим, Києву і Москві вдалося погодити квоту на постачання в 2001 році в РФ українських труб в обсязі 620 тис. тонн. За словами прем”єра, це компромісний для обох сторін розмір квоти. Крім того, досягнуто домовленості, що постачання окремих видів українських труб буде регулюватися поза квотою. Домовленості не передбачають введення Москвою ввізного мита на українські труби. У третій декаді квітня Україна і Росія проведуть широкомасштабні консультації і переговори з питань "зближення торговельної політики" двох країн. За словами українського прем'єра, сторони обговорять, передусім, проблеми, пов'язані з імплементацією двосторонніх угод про вільну торгівлю, а також угоду про процедуру стягування непрямих податків.

Президент України позитивно оцінює результати переговорів у Москві і вважає, що за їх підсумками "знайдено розуміння". "Може не отримали те, що хотіли, але поїздка нормальна", - сказав Президент в інтерв”ю журналістам. Він повідомив, що мав телефонну розмову з російським прем'єром М.Касьяновим. За словами Леоніда Кучми, "компроміс, у принципі, знайдений і треба працювати, розробляючи механізм, котрий дозволить мати абсолютно нормальний вигляд на російському ринку труб". Л.Кучма зауважив, що проти України "ведеться багато демпінгових розслідувань і вони не зовсім коректні". Але це, в більшості, засвідчує, що "ми зовсім не вміємо працювати на зовнішніх ринках". За словами Л.Кучми, структури, які відповідають за це, "мають працювати наперед, а не наздоганяти".

Український прем'єр-міністр Віктор Ющенко назвав "нісенітницею" публікації стосовно українського уряду на російському телебаченні. В програмі ГРТ "Однако" українського прем'єра було названо "американським підкаблучником" і, фактично, звинувачено у замовленні вбивства колишнього голови Української Міжбанківської Біржі Вадима Гетьмана.

Міністерство закордонних справ України заявило, що опротестовуватиме подання матеріалів у програмі російського телебачення. Прес-секретар пана Ющенка Наталя Зарудна заявила, що подібні матеріали готуються в Україні і є спробою деяких українських політичних сил розповсюдити наклеп на чинний уряд. “А це підриває довіру до України загалом”, - підкреслила Наталя Зарудна.

Леонід Кучма наголошує на необхідності якнайшвидшого розв'язання проблемних питань державного бюджету 2002 року. Президент, зокрема, схвально відгукнувся щодо ухвалення в першій половині поточного року Податкового кодексу, посилення бюджетної самостійності регіонів, зменшення боргової залежності держави, застосування додаткових заходів щодо забезпечення прозорості бюджету і дійового контролю за використанням бюджетних коштів на всіх рівнях. Про це Л.Кучма заявив на зустрічі з членами робочої групи з підготовки проекту позачергового послання президента до Верховної Ради про основні напрями державної політики на 2002 рік.

Головні орієнтири, намічені урядом у 2000 році з якісних і кількісних показників, виконавчою владою виконані. Про це заявив прем'єр-міністр України Віктор Ющенко на зустрічі з главами облдержадміністрацій, присвяченій питанням виконання програми уряду "Реформи заради добробуту". За його словами, завданням уряду під час звіту в парламенті 17 квітня буде "вихід" на оцінку і розуміння процесів, реалізованих урядом у 2000 році. Важливо зробити акценти, які б давали чіткі орієнтири в діяльності виконавчої влади. "Тут позиція уряду буде прозорою і відкритою", - наголосив прем'єр. Прем'єр-міністр висловив сподівання, що здобуті досягнення в 2000 році триватимуть і надалі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG