Доступність посилання

ТОП новини

Канадський уряд спонсорує проект, що має на меті підвищити професійний рівень аналітиків української зовнішньої політики, зокрема, у відносинах з Росією


Канадський уряд спонсорує проект, що має на меті підвищити професійний рівень аналітиків української зовнішньої політики, зокрема, у відносинах з Росією

Торонто, 20 квітня 2001 – Перші українські учасники проекту прибудуть до Канади вже у травні. Це, зокрема, викладачі Дипломатичної академії при міністерстві закордонних справ України та працівники Національного інституту стратегічних досліджень. Згодом до проекту, як заплановано, залучатимуть і представників реґіонів. Шість тижнів учасники програми проведуть у Йоркському університеті Торонто, який ініціював проект. Упродовж цього часу із дванадцятьма українськими стажистами працюватиме дев’ятеро фахівців у галузі зовнішньої політики з провідних вузів Канади та Америки. Ще два тижні аналітики з України вивчатимуть досвід у канадській столиці Оттаві. Як під час теоретичних, так і під час практичних занять наголос робитиметься на так званих «асиметричних» відносинах між державами. Розповідає керівник проекту професор Йоркського університету Торонто Орест Субтельний:

Орест Субтельний

Одна з найважливіших проблем тепер в Україні й для України – це відносини з Росією. Всі розуміємо, що це дуже складне питання. Ми тут, у Канаді, хотіли б якось допомогти Україні щодо цієї проблеми. Все-таки Канада має певний досвід у відносинах з великим сусідом. І тут є багато схожих, аналогічних проблем. Тому ми вирішили звернутись до уряду з пропозицією: поділитися досвідом Канади у відносинах з Америкою. Ці відносини дуже багатогранні – політичні, економічні, культурні… Зокрема, такі проблеми як вплив американських медіа на канадські, енергетика, екологія. Я не можу й не хочу сказати, що це такі ж проблеми, які має Україна з Росією, але певні аналогії є. Отож, на наше прохання відгукнувся уряд, зоекрема, організація технічної допомоги Східній Європі. На це призначено суму 2 мільйони доларів.

Надія Бадзів

Серед інших аспектів програми – вивчення проблеми водних кордонів між державами. Проект розраховано на 4 роки. За цей час ознайомитися з канадським довсідом матиме можливість понад 120 українських аналітиків зовнішньої політики.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG