Доступність посилання

ТОП новини

Брифінг для акредитованих при НАТО журналістів - американська ракетна оборонна система


Брифінг для акредитованих при НАТО журналістів - американська ракетна оборонна система

Брюссель, 03 травня 2001 - Нині найголовнішою темою розмов у шаб-квартирі НАТО є нещодавня промова президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Буша стосовно ракетної оборонної системи США. На початку наступного тижня із Вашингтона до Брюсселя прибуде група американських експертів, які пояснюватимуть своїм партнерам по НАТО деталі цієї концепції.

Після того, як президент США Джордж Буш проголосив знамениту промову про наміри імплементувати американську ракетну оборонну систему ( її ще звуть «ініціативою, або протиракетною обороною), Генеральний Секретар НАТО Джордж Робертсон не спізнився з реакцією і назвав американські ініціативи доцільними та корисними не лише для Сполучених Штатів Америки, але і для усього НАТО.

Проте деякі європейські країни НАТО зажадали пояснень і уточнень від свого Північно-Американського партнера. Тому, що пояснень, які дав Джордж Буш по телефону лідерам європеських держав і навіть президентові Росії Володимиру Путіну перед тим, як проголошувати промову виявилось не достатньо. Саме тому наступного тижня з ПЕНТАГОНУ до штаб-квартири НАТО прибуде чисельна група експертів, яка пояснить в першу чергу послам країн-учасниць НАТО та спеціальним комісіям концепцію американської протиракетної оборони.

Зокрема цій темі був присвячений в п’ятницю у Брюсселі, у штаб-квартирі НАТО брифінг для акредитованих при НАТО журналістів.

Організатори брифінгу пояснили журналістам, що американська система протиракетної оборони поширюватиметься не лише на Сполучені Штати Америки, а на всі країни Альянсу і навіть ... на столицю Російської Федерації - Москву.

« Ну, це вже зайве!», - з іронією прокоментували натівську заяву дипломати російської місії при НАТО, і нагадали, що Росія самостійно забезпечує добру протиракетну оборону не лише Москви, а й усієї Московської області.

Побоювання стосовно того, що імплементація американської ракетної оборонної ініціативи внесе напругу у стосунки між Москвою і НАТО спростували як представники Альянсу, так і представники Російської дипломатичної місії при НАТО.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG