Після того, як президент США Джордж Буш проголосив знамениту промову про наміри імплементувати американську ракетну оборонну систему ( її ще звуть «ініціативою, або протиракетною обороною), Генеральний Секретар НАТО Джордж Робертсон не спізнився з реакцією і назвав американські ініціативи доцільними та корисними не лише для Сполучених Штатів Америки, але і для усього НАТО.
Проте деякі європейські країни НАТО зажадали пояснень і уточнень від свого Північно-Американського партнера. Тому, що пояснень, які дав Джордж Буш по телефону лідерам європеських держав і навіть президентові Росії Володимиру Путіну перед тим, як проголошувати промову виявилось не достатньо. Саме тому наступного тижня з ПЕНТАГОНУ до штаб-квартири НАТО прибуде чисельна група експертів, яка пояснить в першу чергу послам країн-учасниць НАТО та спеціальним комісіям концепцію американської протиракетної оборони.
Зокрема цій темі був присвячений в п’ятницю у Брюсселі, у штаб-квартирі НАТО брифінг для акредитованих при НАТО журналістів.
Організатори брифінгу пояснили журналістам, що американська система протиракетної оборони поширюватиметься не лише на Сполучені Штати Америки, а на всі країни Альянсу і навіть ... на столицю Російської Федерації - Москву.
« Ну, це вже зайве!», - з іронією прокоментували натівську заяву дипломати російської місії при НАТО, і нагадали, що Росія самостійно забезпечує добру протиракетну оборону не лише Москви, а й усієї Московської області.
Побоювання стосовно того, що імплементація американської ракетної оборонної ініціативи внесе напругу у стосунки між Москвою і НАТО спростували як представники Альянсу, так і представники Російської дипломатичної місії при НАТО.