Доступність посилання

ТОП новини

Польська газета опублікувала статтю: «Київ повертається під опіку Москви» – коментар колишнього радника польського президента, експерта в галузі польсько-українських відносин професора Найдера


Польська газета опублікувала статтю: «Київ повертається під опіку Москви» – коментар колишнього радника польського президента, експерта в галузі польсько-українських відносин професора Найдера

Варшава, 14 травня 2001 – На запитання, що професор Найдер як експерт думає про висновок, який робить у своєму аналізі української зовнішньої політики газета «Жечпосполита», відомий вчений відповів, що це Москва так хотіла б, аби Київ повернувся під її опіку, але чи хоче насправді цього Київ – хтозна:

Професор Найдер

Польща однозначно підтримає незалежний вибір України. Україна сама має вирішувати, який устрій їй обирати, які спілки укладати і до яких організацій прагнути. Польща не перестає декларувати, що у своєму виборі вірна Україні і що в цьому вона послідовна. Одначе, Польща стурбована зміцненням впливів Росії на економіку України. Польща занепокоєна й тим, що за деклараціями України про її європейський вибір є мало конкретних кроків, і нинішня урядова криза в Україні ставить багато запитань щодо завтрашнього вибору України. Піде Україна в бік Європи, чи в бік так званого СНД? Ми вболіваємо за те, аби Україні вдалося не лише втримати дотеперішній курс на інтеґрацію в європейські структури, але й щоб результати проведення реформ в Україні мали вплив на поліпшення життя всередині держави. Для Польщі однією з найсуттєвіших справ, поза термінами вступу в Євросоюз, є проблема – аби разом з Євросоюзом формувати політику ЄС щодо України. Польща мусить докласти максимум зусиль, аби кордони Євросоюзу не тільки межували з Україною, а були пропаґандою того, як ефективно можуть співпрацювати між собою держави-сусіди. Якщо це вдасться зробити, то висновки деяких аналітиків про те, що Київ повертається під опіку Москви, можна буде вважати лише прикрою помилкою.

Ганна Стеців

До цього слід додати, що посол України в Польщі теж відреагував на висновок газети «Жечпосполита» про те, що Київ повертається під опіку Москви. У листі до головного редактора газети посол Дмитро Павличко пише, що найближчий візит до Варшави Євгена Марчука і підготовка до економічного польсько-українського форуму в Дніпропетровську, спільна польсько-українська бригада сил швидкого реагування ЄС та інші фактори з українсько-польської співпраці – це арґументи, які заперечують однозначне твердження про те, що Україна повертається під опіку Росії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG