Доступність посилання

ТОП новини

Впровадження подвійного громадянства в Угорщині після її вступу до ЄС не полегшить в’їзд закордонних угорців до країн Європейської спілки – оглядачі


Впровадження подвійного громадянства в Угорщині після її вступу до ЄС не полегшить в’їзд закордонних угорців до країн Європейської спілки – оглядачі

Будапешт, 21 травня 2001 – Звичайно, зауважив прем’єр-міністр, набуття чинності такого розпорядження залежатиме не лише від Угорщини. Питання, однак, полягає в тому, якою мірою подвійне громадянство задовольнить інтереси закордонних угорців. Відповідаючи на запитання Недільної газети, Віктор Орбан нагадав, що сусідні з Угорщиною держави непрямо засуджують інститут подвійного підданства. В Україні, наприклад, законодавство взагалі забороняє такий статус, тоді як у Югославії це схвалюють. На думку глави уряду, Угорщина готова до того, аби укласти з Югославією міжурядову угоду з цього питання.

Водночас у Румунії, попри визнання чинним подвійного громадянства, особи з такими паспортами не можуть користуватися окремими юридичними нормами так, як інші румунські громадяни. За словами угорського прем’єра, ведучи переговори з певною країною, треба дуже уважно перевіряти, наскільки актуальним буде впровадження подвійного громадянства з огляду на збереження міждержавних відносин на нинішньому рівні. Якщо, скажімо, тамтешні члени угорської меншини висуватимуть такі вимоги, а друга сторона буде здатна задовольнити їх, то для ухвалення міжурядової угоди не буде жодної перешкоди,- сказав Віктор Орбан. Згідно з повідомленнями місцевої преси, словацькі закони не перешкоджають отриманню подвійного громадянства. Завдяки такій можливості в Чеській республіці, крім переселених словаків за часів союзної держави, є чимало старих емігрантів з Америки, Канади й Австралії. Щоправда, дещо інша ситуація виникла б, якби Угорщина вчинила так само щодо Словаччини. Адже там, незалежно від того, чи людина має подвійний паспорт, юнаки все ж мусять служити в армії. Проблеми виникли б з тими особами, які працюють в державних установах і мають доступ до державних таємниць.

Газета «Нейцоботшак» від 21 травня наводить слова члена Конституційного суду Словаччини угорця Лайоша Мейсороша: «Останніми роками кілька закордонних громадян справді отримали подвійне словацьке громадянство, однак, вони не можуть обіймати певні службові посади, дипломатичні пости і посадові крісла в міністерствах оборони та юстиції. Тим часом, оглядачі скептично оцінюють перспективу впровадження подвійного підданства в Угорщині, кажучи, що вона аж ніяк не позначиться на проблемах перебування в Україні, коли її кордони стануть зовнішньою межею Євросоюзу. Якщо етнічні угорці не запопадуть постійного місця проживання на історичній батьківщині, то подвійний паспорт не матиме для них великої ваги.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG