Доступність посилання

ТОП новини
14 травня 2021, Київ 01:26

Впровадження подвійного громадянства в Угорщині після її вступу до ЄС не полегшить в’їзд закордонних угорців до країн Європейської спілки – оглядачі


Впровадження подвійного громадянства в Угорщині після її вступу до ЄС не полегшить в’їзд закордонних угорців до країн Європейської спілки – оглядачі

Будапешт, 21 травня 2001 – Звичайно, зауважив прем’єр-міністр, набуття чинності такого розпорядження залежатиме не лише від Угорщини. Питання, однак, полягає в тому, якою мірою подвійне громадянство задовольнить інтереси закордонних угорців. Відповідаючи на запитання Недільної газети, Віктор Орбан нагадав, що сусідні з Угорщиною держави непрямо засуджують інститут подвійного підданства. В Україні, наприклад, законодавство взагалі забороняє такий статус, тоді як у Югославії це схвалюють. На думку глави уряду, Угорщина готова до того, аби укласти з Югославією міжурядову угоду з цього питання.

Водночас у Румунії, попри визнання чинним подвійного громадянства, особи з такими паспортами не можуть користуватися окремими юридичними нормами так, як інші румунські громадяни. За словами угорського прем’єра, ведучи переговори з певною країною, треба дуже уважно перевіряти, наскільки актуальним буде впровадження подвійного громадянства з огляду на збереження міждержавних відносин на нинішньому рівні. Якщо, скажімо, тамтешні члени угорської меншини висуватимуть такі вимоги, а друга сторона буде здатна задовольнити їх, то для ухвалення міжурядової угоди не буде жодної перешкоди,- сказав Віктор Орбан. Згідно з повідомленнями місцевої преси, словацькі закони не перешкоджають отриманню подвійного громадянства. Завдяки такій можливості в Чеській республіці, крім переселених словаків за часів союзної держави, є чимало старих емігрантів з Америки, Канади й Австралії. Щоправда, дещо інша ситуація виникла б, якби Угорщина вчинила так само щодо Словаччини. Адже там, незалежно від того, чи людина має подвійний паспорт, юнаки все ж мусять служити в армії. Проблеми виникли б з тими особами, які працюють в державних установах і мають доступ до державних таємниць.

Газета «Нейцоботшак» від 21 травня наводить слова члена Конституційного суду Словаччини угорця Лайоша Мейсороша: «Останніми роками кілька закордонних громадян справді отримали подвійне словацьке громадянство, однак, вони не можуть обіймати певні службові посади, дипломатичні пости і посадові крісла в міністерствах оборони та юстиції. Тим часом, оглядачі скептично оцінюють перспективу впровадження подвійного підданства в Угорщині, кажучи, що вона аж ніяк не позначиться на проблемах перебування в Україні, коли її кордони стануть зовнішньою межею Євросоюзу. Якщо етнічні угорці не запопадуть постійного місця проживання на історичній батьківщині, то подвійний паспорт не матиме для них великої ваги.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG