Доступність посилання

ТОП новини

Більше розваг, менше новин – гасло нових власників російської телевізійної компанії НТВ


Більше розваг, менше новин – гасло нових власників російської телевізійної компанії НТВ

Москва, 23 травня 2001 - Коли журналісти телевізійної момпанії НТВ не погоджувалися з заміною власного керівництва за допомогою нового найбільшого акціонера компанії – голдингу «Газпромедіа», вони говорили про те, що нові керівники змінять усю політику телевізійної компанії НТВ. Керівництво компанії з цим не погоджувалося. Генеральний директор НТВ Борис Йордан, зокрема, говорив, що його цікавлять лише фінансові справи телекомпанії. Творчі справи – звичайно ж, це проблеми колективу телевізійної компанії НТВ. Однак, за кілька тижнів по тому, як НТВ перейшло під контроль голдингу «Газпромедіа», виявилося, що нові власники все ж зацікавлені у карколомній зміні усієї політики телевізійної компанії НТВ. Маю на увазі не тільки політичну лінію ставлення до дій Кремля, але й ставлення до новин як таких.

Як відомо, гаслом НТВ, яке й створило їй популярність, було: «Новини – наша професія». Борис Йордан говорить про те, що у телевізійній компанії НТВ тепер цього гасла практично не буде. Буде зменшено випуски новин, зменшуватиметься їх кількість, і НТВ вже не буде претендувати на роль російського телевізійного СіЕнЕн, як це було дотепер. Натомість збільшиться кількість розважальних програм у ефірі цієї телевізійної компанії.

Отож як бачимо, наміром нових власників НТВ є не тільки змінити політичний напрямок НТВ, але й зменшити кількість новин у такий спосіб, щоб населення дивилося на розваги й не цікавилося тим, як діє політичне еліта Російської федерації, які рішення ухвалює Кремль та «Білий дім», як відбуваються події на фронтах чеченської війни, що діється під час страшних катастроф. Замість цього громадянам Росії пропонують шоу й фільми, які закуповують за невеликі ціни на кіноринку, старі серіали, якими не важко годувати людей, які не можуть брати реальної участі у побудові власної держави. Такими є наміри нового керівництва телевізійної компанії НТВ.

Очевидно, що такими є і наміри російської влади, яка усвідомлює: вона може зберегти свою популярність, побудовану на нафтових грошах, якщо в телевізійному ефірі не буде об’єктивної і серйозної критики президента Росії, його найьлижчого оточення російських урядовців. Тільки в атомосфері інформаційної порожнечі може діяти нове керівництво Росії, яке побоюється гласності у висвітлювані власної діяльності. І звичайно, що наміри телевізійної компанії НТВ і її нового керівнцтва пов’язані не стільки з прагненням нарешті отримати прибуток від неприбуткової загалом компанії, скільки з розумінням, що саме таким, а не іншим є політичне замовлення Кремля.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG