Доступність посилання

ТОП новини

Знов про політичну ситуацію у Харкові


Знов про політичну ситуацію у Харкові

Харків, 2 липня 2001 - Харківська влада, здається, вирішила перетворитися на справжній бастіон захисту президента України Леоніда Кучми від народного волевиявлення. Всі спроби груп підтримки Всеукраїнського референдуму, ініційованого Юлією Тимошенко та її командою, офіційно зареєструватися кінчаються поки що невдачею.

Спершу харківський міський голова Михайло Пилипчук відмовився узаконити рішення перших двох зборів про референдум і передати їхні протоколи до Центрвиборчкому, тут справа плавно переправилася до суду.

Далі харківські владоможці вирішили блокувати проведення будь-яких зборів. Так, у кінці травня соціалісти Мороза намагалися провести збори у Змійові, але, з одного боку, зібралося 70 осіб, а з другого – заважали проводити зібрання 45 членів НДП, які окупували зал, в Ізюмі зібралося 173 особи, а інші не змогли доїхати, оскільки раптово відмінили рух автобусів.

У червні партія «Собор» спробувала організувати збори у містах Близнюки, Мерефа, в Московському та Орджонікідзевському районах Харкова. Були подані офіційні заявки, отримані дозволи на проведення. Але в останній момент, коли збиралися люди, оголошувалося, що приміщення перебувають в аварійному стані. Специфіку таких відмов пояснює лідер Харківської організації Української народної партії «Собор» Володимир Бакуменко:

«Показовим є оце лицедійство влади у раптовому влаштуванні аварійних ситуацій, якщо поглянути на те, як розвивався цей сценарій у Мерефі. Спершу ми послали туди нашого представника пана Романова, і його почали послідовно ганяти бюрократичними колами: директорка кінотеатру «Супутник», з якою ми домовлялися про проведення зборів, послала його за дозволом до міськради, міськрада направила до мера, мер – до райдержадміністрації. Усе ніби владнали, але коли люди почали збиратися, пані директорка кінотеатру оголосила, що приміщення – в аварійному стані. Обуренню людей не було меж, почався стихійний мітинґ, де лунали вигуки: “Ганьба владі, що не дає волевиявитися народу!”, “Ми люди, а не бидло!”

Працівники міліції та СБУ фотографували людей, знімали кінокамерою, разом із мером Хихлею залякували їх.

Отже, влада хоче заткнути людям роти, тоді як лагідний до Президента Рух за єдність Бойка під захистом міліції проводить збори за зборами на захист Ґаранта Конституції”.

Це була думка Володимира Бакуменка – лідера Харківської обласної організації партії «Собор».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG