Доступність посилання

ТОП новини

Перша група угорських шахтарів почала працювати на іспанських шахтах, незважаючи на те, що ще існує заборона ЄС на масовий рух робочої сили з посткомуністичних країн


Перша група угорських шахтарів почала працювати на іспанських шахтах, незважаючи на те, що ще існує заборона ЄС на масовий рух робочої сили з посткомуністичних країн

Будапешт, 25 липня 2001 – Як повідомляє преса, угорські заробітчани вочевидь задоволені умовами праці в Іспанії та платнею. По приїзді першої партії робітників у вересні очікують ще одну групу з 25-30 шахтарів з Угорщини. Слід зауважити, що піонерами в цій справі стали поляки й чехи, які вже деякий час працююють за контрактами на вугільних копальнях північної Іспанії. Угорські ж шахтарі в середньому отримуватимуть «чистими грішми» на руки 1000 доларів. Це, звичайно, менша сума, якщо порівнювати з заробітною платою тамтешніх вуглекопів, але водночас перевищує угорські тарифи в кілька разів.

На відміну від вугільників з України, котрі нелегально просочуються через кордони ЄС і не мають жодних правових ґарантій у майбутнього хазяїна шахти, угорці отримали не поганий юридичний захист – не сплачують грошей за мешкання в готелі та харчування. Це робить за них фірма-посередник з Угорщини, що забезпечує їх безкоштовним проїздом двічі на рік додому. Адже відстань чимала – майже дві з половиною тисячі кілометрів. На думку керівника підприємства з обмеженою відповідальністю «ММ-Мечек Маркетинг-КФТ» Ґабора Варбіру, метою фірми є довести кількість працівників з Угорщини на іспанських шахтах до 120- 150 осіб. Працедавці укладають з ними дворічні контракти, хоча у планах адміністрації шахт поблизу іспанського міста Леон вже фігурують довші терміни – до 10 років.

Як відомо, через хронічний брак робочої сили і майстрів гірничої справи керівництво шахти «Гуллера Васко Леонеза» оголосило міжнародний тендер два роки тому. Вищезгадане угорське мале підприємство виграло конкурс і отримало можливість укласти оборудку на суму 5 мільйонів 300 тисяч доларів. І вельми вчасно. Тому що початком минулого року в Угорщині закрили одну шахту, залишивши без праці кілька тисяч шахтарів. Укладення угоди з угорцями тривало так довго тому, що леонські гірничі профспілки активно заперечували намірам адміністрації завезти робочу силу з-за кордону. Однак, життя вирішило інакше.

Річ у тім, що недавно на пенсію пішло близько сотні іспанських працівників, а на їхні місця не змогли швидко підшукати інших. Таким чином, кажуть угорські посередники, не може йти навіть мови про те, що іноземні заробітчани перебирають працю від іспанців. Місцеві й угорські фірми розробляють довгострокові плани співпраці. Партнери по спільному бізнесу хочуть відкрити шахти в Індонезії і Малайзії, на які підшукуватимуть здебільшого угорських фахівців.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG