Доступність посилання

ТОП новини

Напередодні офіційного візиту українського прем’єра Кінаха в Угорщину місцеві видання не рясніють угорсько-українськими темами


Напередодні офіційного візиту українського прем’єра Кінаха в Угорщину місцеві видання не рясніють угорсько-українськими темами

Будапешт, 1 серпня 2001 – З часу усунення загрози повеней на річці Тисі і в міру утихання сумнозвісного касетного скандалу Україна потрапляє в об’єктив угорських засобів масової інформації хіба епізодично. Це, однак, не означає, що про неї забули впродовж літніх місяців. Адже поточні питання в галузі економіки, торгівлі, прикордонної і реґіональної співпраці, не кажучи вже про охорону довкілля, постійно порушує то одна, то інша сторона на відповідних рівнях. Річ у тім, вважають, наприклад, в українському дипломатичному представництві, що не завжди ці теми належно висвітлює угорська преса. А якщо справа стосується, скажімо, окремих проблем, не вигідних одному з партнерів, то про неї намагаються говорити якомога менше.

Взяти хоча б для прикладу матеріальну базу деяких видань угорської меншини в Україні. Угорські представники закидають Києву те, що окремі часописи, котрі не мають підтримки по лінії міністерства культури Угорщини і управління у справах закордонних угорців, а отримують держсубсидії з українського бюджету, ледве животіють. Зі свого боку, з Києва нерідко лунають докори, що угорська сторона зволікає з наданням більш просторого примішення українській меншині, що, до речі, потвердив наприкінці травня і український міністр закордонних справ Анатолій Зленко, перебуваючи на весняній сесії Парламентської Асамблеї НАТО в Будапешті. Офіційний Київ також не раз висловлював здивування з приводу зниження темпів, а то й замороження будівництва п’ятого транспортного коридору Трієст-Любляна-Київ на окремих ділянках угорської траси. Крім цього лишається чимало інших пріоритетних питань двосторонньої співпраці, які, на думку двох урядів, варто було б переглянути в дусі нового політичного контексту.

В суботу Анатолію Кінаху виповниться 47 років. Які сюрпризи або навіть подарунки долі приготує йому ця закордонна поїздка? – запитують місцеві оглядачі, адже, незважаючи на свої літа, у великій політиці він є новачком. Цього не скажеш про навченого досвідом 38-річного угорського прем’єра Віктора Орбана, з яким має відбутися завтрашня зустріч. Тому не відкрию особливого секрету, кажучи, що на останню з інтересом чекають в Угорщині.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG