Доступність посилання

ТОП новини

Зростання екстремізму в Європі


Зростання екстремізму в Європі

Прага, 28 серпня 2001 – Останнім часом попри заклики політичних діячів до толерантності щодо до імігрантів і представників етнічних, релігійних та інших меншостей спостерігачі стверджують зростання екстремізму серед молоді в низці європейських країн і випадків насилля проти чужинців.

Ця проблема серед інших теж стане на порядку денному міжнародної конференції ООН проти расизму і ксенофобії, яка розпочнеться наступної п’ятниці у південноафриканському місті Дурбані.

На списку країн, де зареєстровано найбільше випадків насилля проти чужинців і представників меншинних груп, залишається Німеччина, особливо її східна частина. Оглядачі приписують зростання екстремізму саме в цій частині країни високим рівнем безробіття серед молоді, напливом до Німеччини шукачів політичного притулку з країн третього світу і поширенням неонацизму.

Представник Європейського центру стеження за проявами расизму і ксенофобії в країнах ЄС із резиденцією в Відні Бент Соренсен заявив, що зв’язки між групами правих екстремістів у різних європейських країнах останнім часом зростають, особливо через інтернет і спільні музичні фестивалі, на яких виконавці співають пісні з текстами образливого характеру, з закликами до насилля і прославлянням нацизму.

Молодіжні групи бритоголових у Німеччині налічують приблизно 10 тисяч осіб, у Швеції 2 тисячі. Рух бритоголових шириться в Великобританії та інших країнах ЄС. Останніми роками, після перемоги на виборах в Австрії правоекстремістської Партії свободи Йорґа Гайдера, кількість екстремістських груп бритоголових і тут різко зросла. Цей же процес відбувається і в Італії, де до нового кабінету Сільвіо Берлусконі ввійшли неофашистський Національний союз і Північна ліга, яка виступає проти іміграції та імігрантів.

Берлінський кореспондент агентства Асошіейтед пресс наводить кілька цифр, що торкаються лише Німеччини. Протягом першого півріччя тут здійснено 2212 злочинів проти людей, переважно проти іноземців і євреїв. Загальне число злочинів і насильств із боку правих екстремістів тут сягло 7729. За даними міністерства внутрішніх справ, ця цифра перевершила минулорічний показник. Голова бундестаґу Вольфґанґ Тірс, як він заявив в інтерв’ю тижневикові «Ді цайт», під час поїздки до східних земель зіштовхнувся з відкритою конфронтацією з боку неонацистів. За його словами, нині ці групи стають самовпевненіші, агресивніші й організованіші, ніж будь-коли раніше.

Пропаганда нацизму в Німеччині заборонена, проте, як підкреслюють журналісти, екстремісти знаходять шляхи, щоб обійти закон. Останнім часом серед іншого ширяться концерти бритоголових, на яких вони виславляють наці. Вони продають записи цієї музики, а також прапори, майки та інші сувеніри з нацистськими символами і написами. Згідно з даними центру стеження в Відні, від 95-го року в європейських країнах продано понад мільйон сімсот тисяч компактних дисків із піснями нацистського характеру. Із відкриттям кордонів Європи неофашистський рух значно поширився через особисті контакти бритоголових та інших екстремістських груп. У цьому контексті кореспондент агентства Асошіейтед пресс згадує про групи бритоголових екстремістів і в деяких центральноєвропейських країнах, зокрема в Польщі, Чехії і навіть Румунії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG